Ucuz oyuncu ekipmanı tavsiyeleri 2020

Ucuz oyuncu ekipmanı tavsiyeleri 2020

 Ucuz oyuncu ekipmanı tavsiyeleri 2020

Son dönemlerde döviz kurlarının adeta fırlamasıyla beraber ekipman fiyatları da doğru orantılı olarak arttı. Bunun sebebi de ekipmanların dolar bazlı olarak ülkeye giriş yapması. Hal böyle olunca da ülkemizdeki oyuncular, oyuncu ekipmanı satın alma konusunda sıkıntı yaşıyorlar. İşte biz de Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere ucuz oyuncu ekipmanı tavsiyeleri vereceğiz.

Ucuz oyuncu ekipmanı tavsiyeleri

Bu yazıda sizler için tam bir oyuncu ekipman seti dizmek istiyoruz. Her biri 200 TL altında olan üç adet ekipman önereceğiz sizlere. Her ne kadar masraflı olsa da uzun yıllar kullanabilirsiniz bu ekipmanları.

Logitech G300S

Yıllardır en çok sevilen ve satılan oyuncu farelerinden birisi olan Logitech G300S’i tavsiye ediyoruz. Bu yazıyı hazırlayan editör olarak kendi kişisel yorumlarımı bu oyuncu faresi için paylaşmak istiyorum sizlerle. Öncelikle fareyi yıllardır kullanıyorum. Birçok kere düşürdüm, duvara çarptım, su döktüm ve tüm bu işkenceli, uzun yılların ardından tek tük problem çıkarttı başıma. Son zamanlarda sol click tıklamamaya başladı ve bunu da makro tuşlarından birine sol click atayarak çözdüm.

Zaten farede birçok makro tuşu olduğu için oldukça rahat bir oyun performansı sunuyor. Optik algılama hızı ve DPI oranlarını hiç saymıyorum bile. Eğer uzun yıllar boyunca kullanacağınız bir oyuncu faresi arıyorsanız, 190 ile 200 TL arasında bir fiyat etiketine sahip olan Logitech G300S’i satın alabilirsiniz.

Rampage KBR-8

Ucuz oyuncu ekipmanı tavsiyeleri

Yine bu yazıyı hazırlayan editörün uzun yıllar kullandığı ve hala kullandığı bir oyuncu klavyesinde sıra. Öncelikle klavyeyi yaklaşık 3-4 yıldır kullanıyorum. Üzerine dökmediğim içecek kalmadı. Çatur çutur çalışıyor gerçekten. Elbette ki teknoloji şans işidir, özellikle de Rampage gibi bir markadan böyle üstün bir performans beklemiyordum. Ancak mekanik hisli olan bu klavyenin fiyat/performans oranının oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.

3 farklı renk seçeneğine sahip olan bu klavyenin öyle muazzam özellikleri yok. Tuşları söküp çıkarılabiliyor ve tıpkı bir mekanik klavye gibi kendine ait bir sesi, basım hissiyatı var. Aslında mekanik hisli denmesinin sebebi de bu. Kullanım deneyimi tam olarak mekanik gibi değil ama mekanik klavyeye de benziyor.

Oyuncu kulaklıkları uçmuş!

200 TL değerinin altında kaliteli bir oyuncu kulaklığı ne yazık ki bulamadım. Zaten deneyimlediğim bir oyuncu kulaklığı da olmadığı için pek bir yorum yapamayacağım. Ancak Rampage markasının 200 ile 300 TL arasında bazı memnun kalınan kulaklıkları var. Onun haricinde James Donkey markasını da bir inceleyebilirsiniz. Verebileceğim tek tavsiye, normal bir kulaklık almanız yönünde. Xiaomi gibi firmaların kulak içi kulaklıklarına göz gezdirebilirsiniz. Çünkü bu fiyatlara çok kaliteli oyuncu kulaklıkları bulamayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir