Realme 7 Özellikleri Nelerdir?

Realme 7 Özellikleri Nelerdir?

 Realme 7 Özellikleri Nelerdir?

Realme 7 özellikleri nelerdir? 2020 yılının Mart ayında Realme 6 ve Realme 6i modelleri piyasaya tanıtıldıktan sonra, Realme 7 de resmi olarak piyasaya tanıtılacak. Henüz Türkiye için piyasaya sürülmemiş ve duyurusu yapılmamış olan bu telefon, pek çok özelliğinden dolayı serinin son ürünleri ile benzer bir halde. Buna rağmen bilinen bazı Realme 7 özellikleri serideki diğer ürünleri geride bırakmayı başarıyor. Fakat telefon hakkındaki önemli detaylardan pek çoğu hala bilinmiyor…

Realme 7 Ekran Özellikleri Nelerdir?

Realme 7 ekran özellikleri hakkında bilinmekte olanlar oldukça az. 6.67 inç genişliğindeki ekranın FHD + çözünürlük standardına sahip olduğu, çoklu dokunmatik ekran (multi touch) ve ekran içinde ön kamera özelliğinin dışında dokunmatiğinin kapasitif ekran türünde olduğu dışında henüz bir şey bilinmiyor.

Realme 7 Kamera Özellikleri Nelerdir?

64 MP birinci kamera çözünürlüğü, 12 MP ikinci kamera çözünürlüğü, 5 MP üçüncü kamera çözünürlüğü ve 2 MP dördüncü kamera çözünürlüğü bulunuyor. Realme 7 kamera özellikleri, Realme 6 modelli telefonun birinci ve dördüncü kamerası ile aynı seviyede olan 64 MP birinci kamerası ve 2 MP dördüncü kamerası dışında bu modelin kamera özelliklerini geride bırakıyor. Otomatik odaklama özelliğine sahip olduğu bilinen telefon kamerasının diğer özellikleri ise henüz açıklanmadı.

Realme 7 Temel Donanım Özellikleri Nelerdir?

Realme 7 temel donanım özellikleri, Realme 7 özellikleri arasında en çok bilgi sahibi olunan konudur ve neredeyse tamamen Realme 6 modelinin özellikleri ile aynı kabul edilebilir. Çünkü Dual Core ARM Cortex A 76 model 8 çekirdek ana işlemci, 2.05 Ghz ana işlemci frekansı, Hexa Core ARM Cortex A 55 model yardımcı işlemci, 2.00 Ghz yardımcı işlemci frekansı, Mali G 76 model grafk işlemcisi, 800 MHz grafik işlemcisi frekansı ve Media Tek Helio G90T model yonga seti gibi temel donanım özelliklerinin tamamı Realme 6 modelinin temel donanımı ile aynıdır.

Farklı olarak, Realme 7 temel donanım özellikleri arasında RAM boyutu 6 GB’dır. RAM boyutu 8 GB olan Realme 6 modelinin 128 GB büyüklüğündeki dahili depolama alanı ise iki telefon arasındaki bir diğer benzerliktir. Ayrıca hafıza kartı desteği bulunan Realme 7’nin kaç GB bir desteğe sahip olduğu bilinmemektedir. Fakat Realme 6 modelinde olduğu gibi 256 GB bir hafıza kartının bulunduğu tahmin ediliyor. 2G, 3G, 4G ve 4.5G destekleri bulunn telefonun işletim sistemi versiyonu ise Android 10 (Q)’dur. Parmak izi okuma sensoru bulunan telefonun USB bağlantı tipi ise Type C olarak biliniyor.

Realme 7 Batarya Özellikleri Nelerdir?

Realme 7 özellikleri hakkında en az bilgi sahibi olunan konulardan bir tanesi de telefonun batarya özellikleridir. Fakat USB Type C türündeki şarj aletleri ile şarj edilebilen telefonun 65 W gücündeki hızlı şarj özelliği piyasadaki pek çok telefonun sahip olmadığı bir özellik olarak görünüyor. Realme 7 batarya özellikleri arasında 4500 mAh batarya kapasitesi ve “Super Dart Charge” gibi özellikler de bulunuyor.

Realme 7 Fiyatı Ne Kadardır?

Realme 7 özellikleri kadar önemli olan bir diğer konu ise Realme 7 fiyatıdır. Fakat bu konuda hiçbir bilgi bulunmamaktadır. Telefon özelliklerine bakıldığında, ancak Realme 6’nın fiyatın yakın bir seviyede olabileceği tahmin edilen fiyatın 2.500.00 Türk Lirası ile 2.700.00 Türk Lirası arasında olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir