Nvidia Ekran Kartı Satın Alma Rehberi

Nvidia Ekran Kartı Satın Alma Rehberi

 Nvidia Ekran Kartı Satın Alma Rehberi

Nvidia ekran kartı satın alma rehberi yazımızda sizleri bekliyor. Nvidia ekran kartlarının pek çok amacı bulunmaktadır. Burada karar verirken öncelik ihtiyaç ve kullanım amacı endeksli araştırma yapmaktan geçmektedir.

Nvidia Ekran Kartı Satın Alırken Belirleyici Unsurlar

Teknoloji dünyasında ekran kartı çeşidi çok fazla olmakla birlikte size getirisi sadece yüksek oyun performansı olmayacaktır. Güçlü grafik gerektiren animasyon programları, sorunsuz video kalitesi veya photoshop gibi birçok profesyonel uygulama için güçlü ekran kartlarına sahip olmanız gerekir.

Ekran kartı seçimi yaparken önceliğiniz nasıl bir performans istediğinize karar vermek ve ekran kartınızı hangi amaçla etkin kullanacağınızı seçmektir. Fiyat olarak ise istediğiniz ekran kartı talep ettiğiniz performansla doğru orantıda artış göstermekte olduğu için ne kadar bütçe ayırabileceğiniz de işin önemli kısmı.

Oyun ve Profesyonel İşler İçin Ekran Kartı Nasıl Olmalıdır?

Ekran kartı seçiminde önceliğiniz şayet oyun ise seçimde belirleyici unsurlar oldukça basittir. Ekran kartı satın alırken araştırma yaptığınızda Nvidia markasına ait çeşitli numaralarda ekran kartı olduğunu göreceksiniz. Ekran kartının kaç gb veya bit olduğu gibi detaylara inmeden önce Nvidia ekran kartında yer alan numara bizlere çeşitli ipuçları vermektedir.

Nvidia ekran kartında yer alan numaranın ilk rakamı ne kadar büyükse mimarisinin daha yeni ve enerji tüketiminin daha az olduğu anlamına gelmektedir. Nvidia ekran kartlarında puanlama 0 ila 8 arasındadır. Ekran kartının performansının belirleyicisi ise budur. Ortalama bir oyuncu için 4 veya 5 numara yeterli olacaktır.

Profesyonel işler içinse durum biraz daha farklılık göstermektedir. Eğer işiniz gereği ağır grafik performansı gerektiren uygulamalar kullanmak durumunda kalırsanız en az 7 veya 8 puan verilmiş Nvidia ekran kartlarını tercih etmeniz gerekiyor. Bu da elbette Nvidia ekran kartları arasında bütçe olarak farklı bir maliyeti beraberinde getirecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir