En iyi oyuncu telefonları 2020

En iyi oyuncu telefonları 2020

 En iyi oyuncu telefonları 2020

Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere En iyi oyuncu telefonları hakkında bilgi vereceğiz.

En iyi oyuncu telefonları

Günümüzde genellikle oyun oynamak için, oyun bilgisayarları tercih edilir. Ancak mobil oyunlar geliştikçe oyuncu telefonlarına olan talep de doğru orantılı olarak arttı. Çünkü mobil oyunlar sürekli gelişiyor ve yüksek performans gerektiren telefonlara ihtiyaç duyulabiliyor. Özellikle de oyun oynarken telefonlarda ısınma sorunu, birçok kişinin başına dert olabiliyor. Bu telefonlar da özel soğutma sistemleri sayesinde, ısınmayı minimuma indiriyor.

Bu telefonların bazılarının fiyatları uygun olsa da bazıları gerçekten ortalama bir bilgisayar fiyatına sahip. Tabii ki de eğer bir mobil oyun tutkunuysanız, tercih edebilirsiniz. Öyle ise telefon modellerine geçelim;

ASUS Rog Phone 2

ASUS Rog Phone 2, piyasada en çok tanınan telefon modellerinden biri. Özellikle son yıllarda oyuncu telefonu konusunda kendini oldukça geliştiren ASUS, Rog Phone 2 modeliyle de oldukça iyi bir iş çıkardığını gözler önüne seriyor.

Telefon 120 Hz ekran yenileme oranına ve 1ms tepki süresine sahip. Bu nedenle oyunlar oldukça akıcı ve performanslı oynanabiliyor. Telefonun ısınmaması için çok fazla gayret gösteren ASUS mühendisleri, ısınmayı absorbe edebilecek bir kasa meydana getirmişler. Bu sayede telefon neredeyse hiç ısınmıyor ve tam performans çalışabiliyor.

Xiaomi Black Shark

Asus ve Razer markalarından sonra Xiaomi’de oyuncu telefonu piyasasına Black Shark modeliyle dahil oldu. Ancak bu telefonun diğerlerinden daha farklı bir teknolojisi var. Black Shark, likit soğutma teknolojisine sahip. Bununla birlikte, ısınma konusunda diğer oyuncu telefonlarına göre daha avantajlı diyebiliriz. 5.99 IPS LCD ekrana sahip olan bu telefon, mobil oyun oynamayı sevenler tarafından alınabilir.

Razer Phone 2

Özellikle oyuncu ekipmanlarıyla tanıdığımız Razer markası, oyuncu bilgisayarından sonra bir de oyuncu telefonu piyasasına giriş yaptı. Ürettiği oyuncu dizüstü bilgisayarları oldukça beğeni toplayan markanın, oyuncu telefonlarından biri olan Razer Phone 2 de oldukça tercih edilen modeller arasında yer alıyor.

Razer Phone 2’de Black Shark gibi kendine has bir soğutma sistemine sahip. Ancak Razer’ın tercihe ettiği soğutma sistemi daha farklı. Razer Phone 2, buhar bölmeli soğutma teknolojisiyle ısınmayı önlüyor. Bu da onu diğer telefonlardan daha üstün yapıyor diyebiliriz. 5.72 in. IGZO IPS LCD ekranı bulunan Razer Phone 2, gayet tercih edilebilir bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir