En İyi 10 Mouse Markası ve Modeli

En İyi 10 Mouse Markası ve Modeli

 En İyi 10 Mouse Markası ve Modeli

En iyi 10 mouse markası ve modeli hangileridir? Artık her ne kadar dizüstü bilgisayarlarda dahili mousepadler bulunsa da özellikle oyun tutkunları için harici bir mouse olmazsa olmaz donanımlardan biridir. Bu nedenle üreticiler de gün geçtikçe çok daha iyi ve ergonomik modelleri kullanıcıların beğenisine sunuyor. Biz de şu an piyasada bulunabilecek en iyi mouse modellerini araştırdık.

En İyi 10 Mouse Markası ve Modeli Hangileridir?

1-Logitech G502

Emsallerden oldukça pahalı olan bu model verilen parayı sonuna kadar hak ediyor. Malzeme kalitesi, dayanıklılık ve hassasiyet noktalarında rakiplerinden bir adım önde olduğunu söylememiz gerekiyor.

2-Razer Ouroborus Elite Ambidextrous

Bu model hem kablolu hem de kablosuz seçenekleriyle rakiplerinden öne çıkmaktadır. El boyutuna göre ayarlanabilen mouse büyüklüğü ile herkesin konforlu bir oyun deneyimi yaşamasını sağlıyor.

3-Logitech G700 S

Modelin en çok öne çıkan özelliği eli terleyenler için özel olarak üretilmiş plastiği ve uzun süre serin kullanım sağlayan dış yapısı olarak göze çarpıyor. Üst düzey oyuncular için yeterli düzeyde asgari donanıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

4-Everest Rampage SMX R4

4800 dpi gibi düşük bir değere sahip olması sebebiyle tercih edilebilirliği düşse de yerli üretim ve uygun fiyatlı olması nedeniyle kullanıcıların gözüne girmeyi başaran, görüntüsüyle de etkileyici bir model olduğunu söyleyebiliriz.

5-Steel Series 623440 Rival 100

Sade ve basit bir görüntüsü olmasına rağmen yüksek bir performans sunan model fps oyunları oynayanlardan tam not almayı başarıyor.

6-A4 Tech Bloody A60

Malzemelerinin kullanım ömrü olarak diğer firmalara göre biraz daha geride kalmasına rağmen ergonomik kullanımı ve tasarımı sayesinde oldukça başarılı bir mouse olarak karşımıza çıkıyor. Fiyat olarak oldukça uygun olan bu mouse bütçesi kısıtlı olan kullanıcılar için ideal görünüyor.

7-Logitech G300 S

Fiyat performans olarak bakıldığında en ideal modellerden biri olarak karşımıza çıkıyor. 9 ayarlanabilir tuşu ile dikkat çekiyor.

8-Steel Series Kinzu V3

Oldukça sade bir tasarıma sahip olan modelde 3 adet programlanabilir tuş bulunmaktadır. Daha çok fps oyunlar için tasarlanmış bir model olduğunu söyleyebiliriz.

9-Logitech G302 Deadalus Prime

Moba oyunları için tasarlanmış bu modelin üretiminde moba oyuncularından da fikir alınmıştır. Moba oyunları oynayan oyuncular için hassasiyet ve dayanıklılık anlamında kullanıcısını üzmeyecek bir model olduğunu söyleyebiliriz.

10-Logitech G900 Chaos Spectrum

Çok profesyonel oyunculara hitap eden bu model oldukça yüksek bir satış fiyatına sahip. Özellikle kablosuz bir mouse arayanlar ve bütçesi yeterli olanlar bu modeli düşünebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir