Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gereken İlk 8 Şey

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gereken İlk 8 Şey

 Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gereken İlk 8 Şey

Bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken ilk 8 şey nedir? Bilgisayar dünyasına girerken kafanızın karışması ve hedeflerinizin ve bazen de bütçenizin gözden kaybolması çok kolay hale gelebilir. İşte dikkate alınması gereken en önemli 8 şey;

Bilgisayar Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Maddeler

1. En önemlisi, onu ne için kullanmak istediğinizi bilin ve gerçekçi bir bütçe ayırın.

Çoğumuzun kısıtlı olduğu ilk şey bütçe, bu yüzden düşünmeniz gereken ilk şey budur. Her zaman en iyisini isteriz, ancak gücümüzün yettiği kadar temel almalıyız. Öyleyse bir bütçe belirleyin ve buna bağlı kalın.

Dizüstü Bilgisayar mı Masaüstü mü?

Bakmanız gereken bir sonraki şey ihtiyaçlarınızdır. Bir dizüstü bilgisayara veya masaüstüne ihtiyacınız var mı? Makine ne için kullanılacak? Bunu yaptıktan sonra bir numaraya geri dönün ve bunların uyumlu olup olmadığına bakın, genellikle ilk seferde değiller. Bütçenizi ayarlamanız veya hedeflerinizi birbirleriyle daha uyumlu hale getirmeniz gerekir.

Şimdi bilgisayara bakma zamanı.

Bilgisayarı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey var, burada en önemlilerini listeleyeceğim, böylece akıllıca seçim yapabilirsiniz.

2. İşlemci

Bu, günümüzde bir bilgisayar seçerken en önemli faktördür ve işlemci seçiminde pek çok faktör vardır. Asıl mesele, bence Intel şu anda en iyi yongaları yapıyor ve çekirdek 2 ikilisi aralığı en iyisi, bu yüzden birini tercih edin bu aile ve sen iyi olacaksın.

3. RAM (Bilgisayar Belleği)

Esasen, ne kadar çok ramınız varsa, o kadar çok tarayıcı ve uygulama açabilirsiniz. 4Gb, günümüzde en temel olanıdır. 8GB, çoğu insan için tatlı bir noktadır. Bir oyuncuysanız oyun oynarken, fotoğraf veya video düzenleyiciyseniz veya CAD / CAM çalışması yapmayı planlıyorsanız, en az 16 GB RAM’e ihtiyacınız vardır. İşletim sisteminiz olarak windows vista 64bit aldığınızdan emin olun.

4. Sabit Disk

Bu, uğraşmanız gereken bir sonraki parça. Bilgisayarlar bugün genellikle sabit sürücüde 250 GB ve 750 GB alanla birlikte gelir. Daha fazla insan bilgilerini bulut depolamada çevrimiçi olarak depoladıkça, büyük bir sabit disk alanı satın almayı yeniden düşünmek isteyebilirsiniz.

Ücretsiz bulut depolama alanı nereden alınır;

Google, 100 GB için 1,99 ABD doları ve 1 terabayt için 9,99 ABD doları olan ilk 15 GB ücretsiz ve aylık ücreti sağlar.

Mega, ücretsiz 50 GB sağlar

pCloud ücretsiz 10 GB sağlar

MediaFire 10 GB sağlar

Dropbox 2 GB sağlar

5. Grafikler

Artık tüm bilgisayarlar bir tür yerleşik grafiklerle birlikte geliyor. Ancak benim tavsiyem, NVIDIA veya AMD’den biraz daha iyi bir şeyle gitmek. Bilgisayarınızın çözünürlüğünü iyileştirirler. AMD kartları madencilik için iyidir, NVidia ise Adobe programları için iyidir.

6. Bilgisayar Yazılımı

Çoğu bilgisayar microsoft yazılımı ile birlikte gelir. En son sürüm Windows 10’dur.

7. Anti-Virüs Yazılımı

Gerçek bilgisayarla yapılacak son şey, iyi bir virüs ve casus yazılım paketidir. Herhangi bir yanılsamaya kapılmayın, bu muhtemelen bilgisayarınızı korumanın en önemli parçasıdır. Bir noktada saldırıya uğrayacak, yaptığında hazırlanacak.

8. Bilgisayar Yaşam Hattınız, İnternet

Son olarak internet, en azından iyi bir internet sağlayıcısı geniş bant alın. İyi bir internet olmadan hiçbir bilgisayar tamamlanmış sayılmaz.

Bilgisayar alırken dikkat edilmesi gereken maddeleri yukarıdaki gibi sıraladık. Sizlerde görüşlerinizi bize iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir