Android Uygulama Durduruldu Hatası ve Çözümü

Android Uygulama Durduruldu Hatası ve Çözümü

 Android Uygulama Durduruldu Hatası ve Çözümü

Android uygulama durduruldu hatası ve çözümü nasıldır? Android uygulama durduruldu hatası ve çözümü ile alakalı olarak bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanızı sağlayacağız. Bildiğimiz gibi Android işletim sistemi, iOS işletim sistemine nazaran açık kaynak kodlu bir sistemdir. Yani dışarıdaki yazılımcılar tarafından rahatlıkla geliştirilebilir ve düzenlenebilir şekilde hazırlanmıştır. Android işletim sisteminde yaşanan birçok sorundan birisi de uygulamaların çeşitli nedenler ile kullanılırken kendiliğinden durması ve kapanmasıdır. Bizlerde bu teknik konu anlamında sizleri bilgilendirmek ve çözümü yolunda fikir sahibi olmanız için elimizden gelenin en iyisini yapma yolunda da adımlar atacağız.

Android Uygulama Durduruldu Hatası Nedenleri

Bu sorun için aslında birçok farklı neden sayılabilir. Telefonlarınız ile alakalı olarak teknik anlamda bilgi sahibi iseniz ve Android işletim sistemini tanıyorsanız az çok bu konu ile alakalı olarak nedenleri net bir şekilde bilir ya da bulabilirsiniz. Bizler yine de bu konu üzerine düşecek ve maddeler halinde nedenleri çok daha yakından inceleyecek ve fikir sahibi olacağız. Bazı nedenler aşağıdaki gibidir;

  • Telefonunuzun dahili depolama alanı fazlası ile doludur ve uygulamayı açmak için yeteri kadar işlem alanı yoktur.
  • RAM belleğiniz aşırı doludur ve uygulamanın yükünü kaldıramayacak durumda ise uygulamayı hiç çalıştırmamayı tercih eder.
  • İşlemci o an aşırı ısınmıştır ve uygulamanın açılması risk arz ediyor ise uygulamayı hiç açmama yoluna gider.
  • Uygulama kendi içerisinde çok fazla veri alıyordur. Bu nedenle uygulama şiştiğinden dolayı sistem açılışa izin vermez.

Android Uygulama Durduruldu Hatasının Çözümü

Telefonunuzun AYARLAR sekmesine girin ve sonrasında UYGULAMALAR menüsünü takip edin.

Ekrana gelen uygulamalar içerisinden sürekli durdurulan uygulamanın üzerine tıklayın.

Uygulama bilgileri sayfası gelecektir. Bu ekranda yer alan ÖN BELLEĞİ TEMİZLE sekmesine tıklayın. Bu işlem uygulamanın geçmişte sakladığı verileri silmesini ve rahatlamasını sağlar.

VERİLERİ TEMİZLE seçeneğine tıkladığınız zaman ise uygulamanın geçmişe dair tüm seçeneklerini temizler ve rahatlamasını sağlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir