Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

 Steam Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Steam kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır? Oyun oynamayı seven birçok kişinin en az bir tane Steam hesabı mevcuttur. Steam üzerinden hesap açarken Steam bizlerden bir kullanıcı adı koymamızı istemektedir. Bu kullanıcı adı ile tüm oyunlara giriş sağlıyoruz.

Güzel ve havalı kullanıcı adı kullanım ile oynadığımız oyunlarda diğer kullanıcılar tarafından beğeni alabilirsiniz. O yüzden tercih edeceğimiz kullanıcı adının iyi olması önemli.

İlk kayıtta koymuş olduğunuz kullanıcı adından memnun değilseniz değiştirme işlemi yapabilirsiniz. Bu değişimi yapmak için yapmanız gereken adımlar vardır.

Steam kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır?

Adım 1: Steam’i açın: Steam hesabımıza giriş yapıyoruz ve Profil kısmına tıklayarak profilinizi düzenleyebileceğiniz bölüme giriyorsunuz.

Steam Kullanıcı Adı Değiştirme
Steam Kullanıcı Adı Değiştirme

Adım 2: Seviye kısmı: Oynadığınız oyunlarda elde ettiğiniz başarıların bulunduğu Seviye kısmı vardır. Profiliniz üzerinden Seviye kısmına giriş yaparak orada bulunan “Profili Düzenle” seçeneğine tıklayarak düzenleme yapabilirsiniz.

Adım 3: İlk Sayfa: Profil seçeneğine tıkladığınız zamanda karşınıza gelen ilk sayfada kullanıcı adı bölümünde kullanıcı adını değiştirebilirsiniz.

Adım 4: Kayıt Bölümü: Yapacağınız değişiklikten sonra her şeyin tamamen gerçekleşmesi için sayfanın en alt kısmında bulunan kaydedin seçeneğin tıklamanız ile birlikte başarı ile değişiklik işlemini tamamlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir