Trex Oyunu Nasıl Oynanır?

Trex Oyunu Nasıl Oynanır?

 Trex Oyunu Nasıl Oynanır?

Trex oyunu genelde internetimiz gidince karşımıza çıkan karikatürlerden oluşan oyundur. Oyun dış görünüş olarak çok basittir. Aslında oynanışı da çok basittir. Yapmamız gereken şey karşımıza çıkan engelleri aşarak oyuna devam etmek. Kontrol ettiğimiz şey minik bir trex. Sağ üst tarafta skorumuz görünmektedir. Ekranın ortasında biz yani trex bulunmaktadır. Amacımız trex’i olabildiğince ileriye götürmek.

Oyunun herhangi bir sonu bulunmamaktadır. Tek amacı internetimiz olmadığında internetimizin gelmesini beklerken oynayabileceğimiz herhangi oyun oluşturmaktır. Bu yüzden oyun çok basit ve sınırsızdır.

Trex oyunu nasıl oynanır?

Bu oyunun çok fazla seveni vardır. Hatta öylesine ki bazı oyuncular sadece interneti gidince oynamayı bırakın internetleri olduğunda oyunu araştırıp oynamaya çalışırlar. Çok seveni olan bu oyun Google Chrome şirketine aittir. Yapımcıları röportajlarında oyunu oluştururken çok fazla düşünmediklerini hatta bir anda akıllarına geldiklerini söylerler. Bu oyunun bu kadar tutulacağını hiç kimse düşünmemiştir. Amaçları yalnızca kısa bir süreliğine interneti giden insanları eğlendirip vakitlerinin hızlı geçmesini sağlamaktır. Çok basit bir şekilde trexinizi yönlendirebilirsiniz. Trexin yalnızca iki eylemi bulunmaktadır.

Zıplamak ve eğilmek. Aşağıdan gelen şeylerin üstünde zıplamak zorundasınız yukarıdan gelen şeylerin de altından geçmek zorundasınız. Bunları da Space veya üst ve alt tuşla yapabilirsin. Oyunda ilerledikçe gece modu açılır. Bu sizin dikkatinizi dağıtmak için sürekli değişir. Bir gece bir gündüz olmak üzere ikiye ayrılır. Siz skorunuzu yükselttikçe hız artar. Bu yüzden ne kadar iyi spor yaparsanız oyun o kadar zorlar.

Trex Oyunu
Trex Oyunu

Trex’e benzer oyunlar var mı?

Trex’e benzer bir sürü oyun bulunmaktadır. Bunlar özel olarak modlarla oluşturulmaktadır. Örneğin; normal Trex oyununda sadece kuş ve ağaç bulunur, ağaçlar hareket etmez, kuşlar en üst orta ve alt olmak üzere üç yerde bulunur. Fakat modlu olan Trex oyunlarında daha fazla çeşitlilik bulunur. Örnek verecek olursak; başka yaratıklar ve Formlar görebiliriz. Trexinizi başka bir canavara dönüştürebilir, uçan kuşu değiştirebilir ya da yerde olan ağacı değiştirebilirsiniz. veya daha fazla zorluk olması için gün içi çeşitliliğini arttırabilirsiniz. Kuşların Hareketlerini daha fazla yapabilirsiniz. Sadece üst, orta ve alt değil de dalgalanarak uçan kuşlar oluşturabilirsiniz. Bunların bir sürü çeşidini internet tarayıcınızı araştırarak bulabilir ve oynayabilirsiniz.

Mod nedir?

Mod, oyun çeşitliliğini artıracak, farklılaştıracak veya değiştirecek kodlamaları denir. Bu sayede yapımcı veya oyuncu istediği oyuna sahip olabilir. Herhangi bir şarkının farklı bir sesle söylenmesi gibidir. Sadece küçük şeyler değişir ama ana tema aynıdır. İstenen an şeyler eklenir istenilmeyen şeyler çıkarılır veya değiştirilir.

Mod nasıl oluşturulur?

Mod oluşturmak için oyunun ana kodlarına ulaşmalı ve o kodları değiştirmelisiniz. Eğer bunu yapamayacaksınız, bu işle uğraşan firmalara şirketlere veya oyunun sahibi olan şirkete ulaşabilir ve bu istekte bulunabilirsin. Bazıları belirli bir ücret karşılığında bazıları ücretsiz olarak size yardım edeceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir