Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

 Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam oyun nasıl iade edilir? Günümüzde teknolojinin hızla büyümesiyle birçok alanda gelişmeler yaşanmaktadır. Bu alanların başını ise bilgisayar oyunları ve oyun satın alabileceğimiz platformlar çekmektedir. Steam bu bilgisayar oyunlarını satın almada hizmet veren büyük bir platformdur. Özellikle son yıllarda birçok dijital oyunu bünyesine katan bu platform oyun severler için vazgeçilmez bir hal almaktadır. Bazı zamanlarda yaptığı büyük indirimlerle oyun severlerin akınına uğrayan bu platform, bünyesinde olan bazı oyunlar içinde geçici süreyle bu oyunları oynayamaya imkan tanımaktadır.

Steam’in oyun severlere tanıdığı imkanlarla bununla da sınırlı kalmamaktadır. Bu platform içinde arkadaş ekleyebilir, onlara oyun hediyesi gönderebiliriz. Steam’in kullanıcılarına tanıdığı bir başka özellik ise oyun yedekleme sistemidir. Bu sayede bu platformdan alınan oyunlara her bilgisayardan ulaşılabilmektedir.

Steam’de Nasıl Oyun Alınır?

Steam platformu, içerisinde bulunan binlerce oyunu kullanıcılarının beğenisine sunmaktadır. Kullanıcılar bu oyunları satın almak için, steam hesabına giriş yaptıktan sonra beğendiği oyunun sayfasına girip sepete ekle butonuna basmaları gerekmektedir. Kullanıcılar ödemeyi ise isterlerse kredi kartı, eft, havale ve mobil ödeme gibi yöntemlerle, isterlerse steam cüzdan kodu kullanarak yapabilirler. Daha sonra satın aldıkları oyunlara steam hesabından giriş yaparak diledikleri şekilde bilgisayarlarına yükleyebilirler.

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?
Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam Oyun Nasıl İade Edilir?

Steam platformu üzerinden yapılan her alışverişte, kullanıcılar iade talebinde bulunabilmektedir. Ancak bu iade sürecinin gerçekleşmesi için bazı durumlar gereklidir. Bu durumlardan en önemlisi ise satın alınan ve daha sonra herhangi bir sebeple iade edilmek istenen oyunun satın alımının iki haftayı ve toplam oynama süresinin iki saati geçmemesi gerekmektedir. Bu duruma uygun olan oyunun, iade talebinin gerçekleşmesi çok yüksek bir ihtimaldir.

Bunun yanı sıra steam’de oyun içinde satın alınan paket, dlc gibi ek işlemlerde de iade talebinde bulunulabilir. Eğer satın alınan paket veya dlc, oyun iki saatten az oynandıysa ve üzerinde herhangi bir değişiklik yapılmadıysa iade edilebilir. Steam’de bir arkadaştan gelen oyun hediyesi de iade edilebilmektedir. Eğer hediye edilen kişi iade talebi oluşturursa, oyunun tutarı gönderen kişiye iade edilir.

Steam bunun yanı sıra bazı durumlarda ise oyun iade taleplerini geri çevirmektedir. Eğer oyunu satını alan kişi, bu iade durumunu ücretsiz şekilde oyun oynayabilmek için suistimal ederse kişinin iade talebi geri çevrilmektedir. Aynı zamanda kullanıcı eğer herhangi bir satın alınan oyunda hile yaparsa, oyunu geri iade edememektedir. Steam’de hile yapan kullanıcılar bir hile sistemi tarafından tespit edilmektedir. Bu sayede hile yapan kullanıcıların oyunu iade etmesi engellenmektedir. Steam bunun yanı sıra başka platformlardan alınan steam cüzdan kartları için de iade talebini reddetmektedir.

Kısacası steam platformu üzerinden satın alınan oyunlar belli şartlar ve kurallar çerçevesinde geri iade edilebilmektedir. Steam onaylanan iade tutarlarını, bir hafta içinde kullanıcının satın alma işleminde yaptığı ödeme yöntemi ile iade etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir