PC Oyunları iPhone veya iPad’de Nasıl Oynanır?

PC Oyunları iPhone veya iPad’de Nasıl Oynanır?

 PC Oyunları iPhone veya iPad’de Nasıl Oynanır?

PC Oyunları iPhoneveya iPad’de Nasıl Oynanır? Günümüzde PC oyunları, günün yorgunluğunu ve stresini atmak için en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, bilgisayar oyunları da kendini geliştirerek, sektörde vazgeçilmez bir konuma ulaştı.

PC oyunları, gerek oyun gerçekliğinin arttırılması, gerekse grafiksel alt yapının gelişmesiyle birlikte kullanıcılara daha iyi bir oyun deneyimi sunuyor. Akıllı telefon kullanımın sıklığı ile oyun talepleri daha çok akıllı telefon uygulamaları üzerine kaymakta. Bu çoklu kullanım avantajı sayesinde oyuncular, her an her saniye PC oyununu cebinde taşıyıp, eğlencelerine devam edebiliyorlar.

PC Oyunları iPhone veya iPad’de Nasıl Oyun Oynanır?

Birçok oyun konsolu, Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda oyun aktarımı sağlayan uygulamaları oyuncuların kullanımına sundu. Günümüzde en çok tercih edilen işletim sistemlerinden olan iOS işletim sisteminde de artık PC oyunlarını oynamak mümkün.

Bu oyun deneyimi android işletim sistemlerinde olduğu gibi bir uygulama sayesinde gerçekleştiriliyor. Moonlight Game Streaming uygulaması ile iOS cihazınızda da PC oyununuzu oynayabilir, ekranınızı yansıtarak mobil oyun keyfinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Uygulama Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz olan Moonlight Game Streaming uygulaması, kullanımı kolay arayüzü sayesinde kullanıcılara iyi bir oyun deneyimi sağlar. Moonlight Game Streaming uygulamasını kurmak için AppStore ya da kendi internet sitesi üzerinden indirip kurabilirsiniz.

Kurulum aşaması sona erdiğinde ikinci aşama olan PC ile iOS cihazınızı eşleştirmeniz gerekmektedir. Eşleşme tamamlandığında uygulama üzerinden PC listesi bölümüne gelip kendi bilgisayarınızı seçin. Daha sonra oynayacağınız oyunu seçerek akıllı telefonunuz üzerinden PC oyununuzu devam ettirebilirsiniz.

Sistem Gereksinimi Nedir?

Moonlight Game Streaming uygulamasını kullanmak için bilgisayarınızda ekran kartınızın NVIDIA olması ve NVIDIA Geforce Experiance uygulamasının bilgisayarınızda yüklü olması gerekir. NVIDIA Geforce Experiance yazılımı güncel ve bilgisayar üzerinde açık olmalıdır.

NVIDIA bu uygulama ile uzaktaki cihaza aktarım olanağı sunar. Bu aktarım için de internet bağlantınızın olması gerekir. Yüksek hızda internet bağlantısı, aktarım hızının iyi olmasını sağlar. Bu sayede oyun deneyimiz donma, kasma veya bağlantının kopması durumundan etkilenmez. Eğer internet hızınızda düşme yaşıyorsanız, ayarlar kısmına gelerek oyunun çözünürlük ayarını düşürmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir