League Of Legends lig atlama yöntemleri

League Of Legends lig atlama yöntemleri

 League Of Legends lig atlama yöntemleri

Herkesin severek oynadığı League of Legends oyununda, oyuncuların çoğu lig atlayamamaktan yakınıyor. Özellikle alt liglerde oynayanlar için, gelen troller ve kötü oyuncular yüzünden lig atlamak daha da zorlaşıyor. Ancak yine de umudunuzu kaybetmemeniz lazım. Bazı yöntemleri uygulayarak lig atlamayı başarabilirsiniz. İşte bizde Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere League Of Legends’da lig atlama yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Tek bir rol üzerine uzmanlaşın

Oyunda hangi karakteri en çok sevdiyseniz, o karaktere uygun olan rol üzerine uzmanlaşmaya çalışın. Sürekli o rol ile oynadığınız zaman, belli bir süre sonra hem karaktere hem de role hakim şekilde oynamaya başlayacaksınız. Bu da elbette ki sizin oyun başarınızı bir hayli arttırdığı gibi kazanma olasılığınızı da artıracak.

Eğer uyum sağladığınız rolü bulduysanız ve ana karakteriniz dışında başka bir karakterle daha oynamak istiyorsanız, oynamak istediğiniz karakteri kendi rolünüze uyarlamaya çalışın. Böylece hem iki karakterle birlikte oynayıp oyundan daha keyif alacaksınız, hem de rolünüzü değiştirmek zorunda kalmayacaksınız.

Oyun oynarken sinirlenmemeye çalışın

League Of Legends’in Türkiye sunucusunda oldukça fazla sinir edici insan türü var. Bu insan türlerinden sıyrılmak için yapmanız gereken şey çok basit: Onları susturmak. Böylelikle bir daha sizi rahatsız edemeyecekler. Çünkü sizi sinir etmeye çalışanlar oyuna bu amaçla giriyorlar.

Siz sinirlendikçe onlar daha fazla keyif alıyor ve sizi sinirlendirmeye devam ediyorlar. Eğer sizin de karşınıza böyle insanlar sürekli geliyorsa susturup, keyfinizi kaçırmadan oynamaya devam edebilirsiniz.

Oynadığınız oyunların tekrarını izleyin

Oyun oynamak varken neden tekrar izlemekle uğraşayım ki? Bu çok sıkıcı! Eğer böyle düşünüyorsanız gerçekten yanılıyorsunuz demektir. Oyunlarınızın tekrarını izlemek demek, yaptığınız hataların farkına varmanız demek. Oynadığınız oyunda yaptığınız hataları tespit ettikçe o hataları kapatıp, daha iyi bir oyun performansı göstermeye çalışacaksınız.

Tıpkı ders çalışıyormuş gibi elinize defter ve kaleminizi alın. Ardından oyun tekrarını açıp not tutmaya başlayın. Hatalarınızı gördükçe not alın ve hatalarınızın altına ne yapmanız gerektiğini yazın. Böylece yaptığınız hataları bir daha yapmayacaksınız. Emin olun bu yöntemi profesyonel oyuncular bile uyguluyor. Sonuçta profesyoneller de hata yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir