Euro Truck Simulator 2 para nasıl artırılır?

Euro Truck Simulator 2 para nasıl artırılır?

 Euro Truck Simulator 2 para nasıl artırılır?

Euro Truck Simulator 2’ye ilk başlarken para kazanmak oldukça zor oluyor. Bir de seviyemiz yani tecrübemiz az olduğundan dolayı, deneyimlerimizi artıramıyoruz. Deneyimleri artıramayınca yük başına ücret de bir hayli az oluyor. İşte biz de Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere Euro Truck Simulator 2 para nasıl artırılır? Konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Kredi çekmeyin ve tek seferlik iş yapın

Euro Truck Simulator 2 para nasıl artırılır?

Oyuna başlayıp birkaç tane yük götürdükten sonra bankadan bize bir mail geliyor. Bu mailde ise bankadan kredi çekebileceğimiz yazıyor. Eğer bankadan kredi çekerseniz, oyuna başlar başlamaz borcun altına girersiniz. Zaten çekeceğiniz krediyle kendinize ancak bir çekici ve dorse alabilirsiniz.

O yüzden kendi çekicinizi satın almadan önce tek seferlik işleri tamamlayın. Bu sayede hem yakıt masrafı, tamir masrafı gibi masraflarınız olmayacak hem de oyuna başlar başlamaz borç altına girmeyeceksiniz. Zaten tek seferlik işlerden para kazanmanız için yükü hasarsız götürmeniz yeterli oluyor. Hatta yol üzerindeki gişelerde alınan para bile sizden kesilmiyor.

Trafik cezalarına dikkat edin

Euro Truck Simulator 2 para nasıl artırılır?

Oyun ayarlarından trafik cezalarını hiç uğraşmadan kapatabilirsiniz. Ancak oyunu daha da gerçekçi oynamak istiyorsanız, trafik cezalarını açmanızı öneririz. Zaten kurallara uyduğunuz zaman herhangi bir ceza yemiyorsunuz. Hız sınırına, ters yöne girmemeye, kırmızı ışıktan geçmemeye vs. dikkat etmeniz yeterli olacaktır.

Aslında trafik cezalarını gözünüze fazla görünmeyebilir. Çünkü Euro Truck Simulator 2’de, belli bir yerden sonra para çok kolay kazanıldığı için cezalar minik miktarlar olarak algılanıyor. Ama işin boyutu öyle değil. Bu cezalar birike birike adeta bir dağ halini alıyor. Bir bakmışsınız ki 100.000 Euro’luk bir işi götürürken 10 Bin Euro ceza yemişsiniz. Bu da elbette gözle görülür şekilde büyük bir miktar.

Sürekli yeni çekici ve şoför alın

ETS2 Şöför alımı(sadece 1 dk) - YouTube
Euro Truck Simulator 2 para nasıl artırılır?

Bu oyunda şoförlerden para kazanmak oldukça önemli. 1-2 şoförünüz olduğunda pek etkisini görmeyebilirsiniz ancak 20-30 şoförden sonra her gün binlerce Euro kazanacaksınız. Bu sayede sürekli yeni çekici ve şoför alma imkanınız doğacak.

Oyunda geçirdiğiniz birkaç saatte kocaman filoya sahip olabilirsiniz, şoförler sayesinde. Dediğimiz gibi, asıl para filoyu genişletmekte yatıyor.

Umarız bu yazı sizler için faydalı olmuştur. Başka yazılar için takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir