Euro Truck Simulator 2 gerçekçi oynama yöntemleri

Euro Truck Simulator 2 gerçekçi oynama yöntemleri

 Euro Truck Simulator 2 gerçekçi oynama yöntemleri

Normal oyun oynayanların dışında hayalinde tır şoförlüğü yapmak olan ve gerçekleştiremeyenler Euro Truck Simulator 2 oyununu sürekli oynuyor. Bu oyunu normal halinde oynamak pek gerçekçi gelmeyebiliyor. Çünkü oyun herkese göre tasarlandığı için, başlangıçta oyuncuları sıkmayacak ayarlar uygulanıyor. Yani biraz daha ayarlar esnetiliyor diyebiliriz.

Ayrıca oyunu gerçekçi oynamak için ayarlardan da öte yapılabilecek şeyler var. İşte biz de Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere Euro Truck Simulator 2 gerçekçi oynama yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Ayarları gerçekçi hale getirin

Oyunun içinde ayarlar bölümünde bulunan bazı seçenekleri etkinleştirerek oyunu daha gerçekçi şekilde oynayabilirsiniz. Zaten seçeneklerin adından da gerçekçilik katıp katmayacağı anlaşılıyor. Normal tırlarda olan neredeyse tüm özellikler aslında oyunda da mevcut. Bu seçeneklerden bazıları;

Havalı fren simulasyonu, gerçekçi yakıt tüketimi, hız sınırlaması

Özellikle gerçekçi yakıt tüketimi ve hız sınırlaması oyna ayrı bir gerçekçilik katıyor. Gerçekçi yakıt tüketimi sayesinde yakıtınız daha çabuk bitiyor ve aracınızı daha dikkatli şekilde sürüyorsunuz. Özellikle aracı fazla yormadan ideal hızlarda seyretmeye alışıyorsunuz. Hız sınırlamasını aktif ettiğinizde ise, 90 km/h üstüne çıkamıyorsunuz. Bu hız sınırı şirket tırlarının neredeyse hepsinde bulunuyor zaten.

Havalı fren simülasyonu sayesinde de tırın havasını tüketmemek için retarderi kullanmayı alışkanlık haline getiriyorsunuz. Böylelikle sürekli fren yapmamak gerektiğini de öğreniyorsunuz.

Oyunu hikayelerle süsleyin

Tıpkı gerçek hayatta tır sürüyormuşsunuz gibi hikayeler üretin. Kendi kendinize diyaloglar ve gerçekçi hedefler belirleyin. Böylelikle oyunu gerçek hayata entegre edeceksiniz ve hiç sıkılmadan oynayacaksınız. Özellikle de içinizde tır şoförlüğüne dair bir tutku varsa, oyunu her gün oynamak isteyeceksiniz.

Bu arada hikaye dediğimiz zaman, oyuna taa en başından hikayeyle giriş yapmanız gerekiyor. Yani adınızın ne olduğu, ne için tır şoförlüğü yaptığınız hakkında da hikayeler üretmeniz lazım. O yüzden şu anki profilinizi silin ve yepyeni bir hikayeyle birlikte gelen yeni bir profil oluşturun. Emin olun faydasını göreceksiniz. Zaten hikaye oluşturmak, sizin hayal gücü kurmanızı ve beyninizi çalıştırmanızı sağlayacağı için ekstra bir faydasını da göreceksiniz.

Eğer dilerseniz, oyununuza daha da gerçekçilik katmak için Euro Truck Simulator 2 yakıt tasarrufu yapma yöntemleri yazımızı okuyup yazan şeyleri uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir