CS:GO’da aim nasıl geliştirilir?

CS:GO’da aim nasıl geliştirilir?

 CS:GO’da aim nasıl geliştirilir?

Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere CS:GO’da aim nasıl geliştirilir? Konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Türk oyuncular arasında bir hayli yaygın bir oyun olan CS:GO, pay to win bir oyun değil. Pay to win bir oyun olmadığı için de aim, büyük bir öneme sahip. Aim dediğimiz şey aslında nişan alma anlamına gelir. Yani ekranın tam ortasına bulunan crosshair yani nişangahı rakibin üstüne getirme de diyebiliriz.

Eğer E-Spor maçlarını daha önce izlediyseniz, genelde oyuncuların direkt olarak kafaya nişan aldıklarını ve rakibi anında etkisiz hale getirdiğini görmüşsünüzdür. Elbette ki yeni oyuncuların da aimlerini nasıl geliştirebilecekleri hakkında pek bilgileri olmuyor. Bu sebepten dolayı sizlerin aimine katkı sağlayabilecek bir yazı oluşturmaya karar verdik.

Düzenli antrenman yapın

Her ne kadar bu oyun bilgisayar üzerinden oynansa da kas hafızası CS:GO gibi fps oyunlarında çok önemli. Biz botları veya rakipleri öldürdükçe, kas hafızamız oturmaya başlıyor. Yani rakibi gördüğümüz gibi bilek kaslarımız direkt olarak rakibin üstüne doğru hamle yapıyor. Kas hafızasını oturtmak çok zor bir şey. Bunun için de düzenli antrenmanlar yapmanız gerekiyor.

Peki nasıl antrenman yapacağım? Steam CS:GO atölyesinde birçok aim geliştirme haritası var. Bu haritalardan en iyi olanlarını aşağıda sıralayacağız. Tecrübelerimize göre, bu haritalarda antrenman yaptıkça aiminiz gelişim gösterecektir. Öyle ise haritaları görelim;

Fast Aim / Reflex Training

Bu haritanın amacı, sürekli bir o yana, bir bu yana hareket eden botları göndererek refleks gelişimi yapmak. Bu haritada antrenmanlar yaparken, botlar sürekli hareket edeceği için hem reflekslerinizi hem de kas hafızanızı oturtacaksınız.

Zaten bu haritada dört bir yanımız botlarla çevrili ve kısıtlı bir alan içerisinde duruyoruz. Üzerimize gelen ve vuramadığımız botlar, önümüzde bulunan boşluktan aşağı düşüyor. Ancak botlar aynı zamanda ellerindeki bıçak ile bize saldırıyorlar. Eğer başarırlarsa, düşerken aynı zamanda bize vurup canımızı düşürebiliyorlar. Bu sebepten dolayı aslında bir yandan botlarla savaşmış oluyoruz.

Aim Botz – Training

Uzun bir süredir milyonlarca oyunun oynadığı bir harita olan Aim Botz – Training haritasında, birçok antrenman modu var. İster dört bir yanınızı botlarla kaplarsınız, isterseniz de sadece belirli bölgeleri botlarla kaplarsınız. Zamanlayıcı ve crosshair ayarlama gibi bir sürü antrenman modu bulunuyor bu haritada.

Hem sabit hem de hareketli botları vurabiliyorsunuz. Ancak yukarıda verdiğimiz Fast Aim / Reflex Training haritası gibi bir hareket söz konusu değil. Antrenman tavsiyesi olarak, önce Aim Botz – Training haritasında sabit botları vurarak elinizi alıştırın. Sonrasında ise Fast Aim / Reflex Training haritasında hareketli botları vurun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir