CS:GO ping düşürme yolları

CS:GO ping düşürme yolları

 CS:GO ping düşürme yolları

Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere CS:GO ping düşürme yolları hakkında bilgiler vereceğiz.

FPS oyunlarında ping çok önemli bir husus. Özellikle de eğer karşınızda pingi sizden daha düşük bir oyuncu varsa, otomatik olarak avantaj karşı tarafa geçiyor. Çünkü pinginiz yüksekse, rakibinizi daha geç görürsünüz ve oyunda takılmalar yaşarsınız. Bu da sizin oyun deneyiminizi büyük bir ölçüde etkiler.

Özellikle çok popüler olan ve sürekli oynanan CS:GO oyunu için ülkemizdeki oyuncular pingin çok yüksek olmasından çok fazla şikayet ediyorlar. Bu şikayetlerinde haklılar zira Avrupa’nın göbeğinde olan bir oyuncu, bizden kat kat düşük pinge sahip oluyor. Yine de bazı yolları uygulayarak pinginizi düşürebilirsiniz. Öyle ise CS:GO ping düşürme yollarına giriş yapalım;

CS:GO ping düşürme

cs:go ping düşürme

Öncelikle uygulayabileceğiniz bazı adımlar var. Bu adımları sırasıyla görelim;

1- Biz farkında olmadan arka planda çalışan bazı uygulamalar, internetimizi sömürür ve pingin yükselmesine neden olur. Arka planda çalışan ve internet tüketen bütün programları kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle çok masum gibi görünen internet tarayıcıları, pingin çokça yükselmesine neden olabiliyor.

2- İkinci olarak izleyebileceğiniz yol ise konsola bazı komutlar yazmak. İlk başta ayarlardan geliştirilmiş konsolun yanındaki bölmeden “evet” seçeneğini seçin ve konsolu açın. Ardından ise aşağıda vermiş olduğumuz kodları yazın;

cl_interp 0

cl_interp_ratio 1

cl_updaterate 128

cl_cmdrate 128

cl_predict 1

cl_predictweapons 1

cl_lagcompensation 1

3- Eğer bir VPN uygulaması kullanıyorsanız ve uygulama açıksa ping çok fazla artacaktır. Çünkü VPN başka bir ülkenin sunucusuna bağlandığı için internet hızınız oldukça düşüyor. İnternet hızınız düştüğü için ters orantılı olarak pinginiz de yükseliyor.

4- Bir diğer tavsiyemiz ise Ethernet kablosu ile internete bağlanmanız yönünde. Kablosuz bağlantılarda internet hızı oldukça düşebiliyor. Çünkü dalgalarla yayıldığı için ufak bir engel dahi interneti sekteye uğratabiliyor. Ancak ethernet kablosu ile internete bağlanırsanız, internetle direkt olarak temas edeceğinizden dolayı herhangi bir hız düşmesi yaşamazsınız.

5- Son olarak, Steam güncellemeleri kapatmanızı tavsiye ediyoruz. Steam’in arka planda yapmış olduğu otomatik güncellemeler yüzünden ping oldukça yükselebiliyor. Otomatik güncellemeleri kapatarak ping yükselme ihtimalini düşürebilirsiniz. Zira otomatik güncellemeler yapılırken çoğu zaman farkına bile varmıyoruz. O yüzden ping yükseldiği zaman pek aklımıza gelmiyor bu güncellemeler.

Umarız bu yazı oyun deneyiminizi yükseltmeye yardımcı olmuştur. Daha fazlası için takipte kalın!

Toplam 1 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir