CS:GO oynarken yapılan en büyük hatalar

CS:GO oynarken yapılan en büyük hatalar

 CS:GO oynarken yapılan en büyük hatalar

Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere CS:GO oynarken yapılan en büyük hatalar hakkında bilgi vereceğiz.

Ülkemizde hemen herkesin oynamış olduğu, oynamasa da bildiği CS:GO’da birçok hata yapılıyor. Özellikle de yeni oyuncuların başını sıkça yakan bu hatalar, gerçekten can sıkıcı bir hale dönüşebiliyor. Bu yazıyı okudukça hem yaptığınız hataları fark edip düzelteceksiniz, hem de hataları düzelttikçe daha iyi bir oynanışa sahip olacaksınız. Öyle ise başlayalım;

Aimi yerde tutmak

Ne zaman düşük seviyeli maçlara girsek, sürekli aimini yerde tutan arkadaşlarla karşılaşıyoruz. Aimi yerde tutmak demek, zaten karşıdaki rakibe büyük bir avantaj vermek anlamına geliyor. Aim ne kadar yukarıda olursa o kadar rakibi vurma şansınız ve aimi kontrol etme şansınız artar. O sebeple aiminizi daha yukarılara taşımaya çalışmanızı tavsiye ediyoruz.

Crosshair ayarı yapmamak

Crosshair, oyun ekranının tam ortasında bulunan nişangah anlamına geliyor. Bu nişangahın özellikle rakiplerle savaşırken önemi çok büyük. Bu sebepten dolayı, kendimize uygun bir crosshair ayarı yapmamız gerekiyor. İyi bir crosshair ayarı sayesinde oyunda sergilediğimiz performansı oldukça artırabiliriz. Eğer crosshair ayarı yapma konusunda zorlanıyorsanız, buraya tıklayarak profesyonel oyuncuların crosshair ayarlarını kullanabilirsiniz.

Sensitivity ve DPI ayarı yapmamak

CS:GO bir FPS oyunu olduğu için ve iyi nişan almamız gerektiği için, sensitivity ve DPI ayarı oldukça önem taşıyor. Yeni oyuncular da genellikle bu ayarları yapmıyor. O yüzden düzgün bir şekilde nişan alamıyorlar ve genellikle ölüyorlar. Ancak tecrübe kazandıkça, bu ayarları yapmaya ve aimlerini düzeltmeye çalışıyorlar.

Sensitivity ve DPI ayarlarından kısaca bahsedecek olursak;

Sensitivity oyun içinde bulunan hassasiyet ayarıdır. Yani oyundan çıktığınız zaman fareniz bu hassasiyet ayarından etkilenmez. Yalnıca oyun içinde bu hassasiyet ayarını hissedersiniz. Ancak DPI ise, farenin kendi hassasiyet ayarıdır. Yani siz oyundan çıktığınızda bile o hassasiyet ayarı kendini hissettirecektir.

Özetle birisi oyun içinde geçerli, diğeri ise oyuna bağlı kalmaksızın farenin genelinde geçerli. Eğer hassasiyet ve DPI ayarlarını yapmakta güçlük çekiyorsanız, CS:GO E-Spor oyuncularının ayarları adlı yazımıza buradan ulaşıp, profesyonellerin ayarlarını uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir