CS:GO Başlatma seçenekleri ve kodları

CS:GO Başlatma seçenekleri ve kodları

 CS:GO Başlatma seçenekleri ve kodları

Ülkemizde severek oynanan CS:GO için oluşturulmuş bazı başlatma seçenekleri var. Bu seçenekler ile oyunu açtığınız ilk anda çalışmasını istediğiniz şeyleri bazı komutlarla belirtebiliyorsunuz. Ayrıca çalışmasını istemediğiniz, fps düşüren şeyleri de aynı şekilde bazı komutlarla engelleyebiliyorsunuz.

Başlatma seçeneklerine geçmeden önce, başlatma seçeneklerini yazmanız gereken bölüme nasıl gideceğinizi gösterelim;

  • Steam kütüphanesine girin.
  • CS:GO’ya sağ tıklayın.
  • Özellikler’i takip edin.
  • Ardından başlatma seçeneklerini ayarla kısmına gelin.

CS:GO başlatma seçenekleri

1) -novid

Oyunu açtığınız zaman karşınıza çıkan CS:GO introsunu kaldırmayı sağlar.

2) -high

Bu kodu girdiğiniz zaman, bilgisayarınız CS:GO’ya performans konusunda öncelik sağlıyor ve daha fazla FPS değerine ulaşmanızı sağlıyor..

3) -threads (çekirdek sayısı)

Aldığınız FPS değerlerini daha da yükseğe taşımanız adına bu kodu da girmenizi tavsiye ediyoruz. CS:GO’da genellikle işlemci çekirdek sayısının yarısı kullanılıyor. Bu kod ile birlikte çekirdeklerinizin tümünü kullanma imkanına sahip olabiliyorsunuz. Eğer 4 çekirdekli bir işlemciye sahipseniz, -threads 4 yazarak çekirdeklerinizin tamamını CS:GO için kullanabilirsiniz. Bu da FPS değerlerinizi oldukça yükseltecektir.

4) -nod3d9ex1

Bu kod, oyun oynarken aşırı derecede hızlı ALT+TAB komutunu kullanmanızı sağlıyor.

5) +cl_forcepreload 1

Normalde haritalar maça başlamadan önce indirilir. Ancak eğer bu kodu yazarsanız, oyuna girdiğiniz an haritalar indirilmiş olacak ve oyunlara daha hızlı gireceksiniz.

6) -fullscreen /-full

Bu kod ile birlikte oyun başlatılırken tam ekran moduna oyunu zorlayabiliyorsunuz. Böylelikle tekrardan bir ekran modu ayarlaması yapmanıza gerek kalmıyor.

7) -windowed / -window / -sw / -startwindowed

Üstte vermiş olduğumuz tam erkan modu için kullanılan kodların aksine bu kodlar, oyunu pencereli moda almaya yarar. Bu sayede tekrardan pencereli mod ayarlaması yapmanıza gerek kalmaz.

8) -refresh / -refreshrate / -freq

Eğer monitörünüz 60 Hz seviyesinden yüksek ise bu komutu uygulayıp, rate kısımlarına monitörünüzün Hz seviyesini girebilir ve oyunu monitörünüzün Hz seviyesiyle oynayabilirsiniz.

9) -w <genişlik> / -width <genişlik>
-h <yükseklik> / -height <yükseklik>

Bu kodlarla birlikte oyun ekranını istediğiniz çözünürlüğe ayarlayabiliyorsunuz. Örnek verecek olursak: 1920×1080 ekran çözünürlüğüyle oyun oynamak istiyorsanız, -w 1920 -h 1080 şeklinde bir kod girerek oyun ekranını 1920×1080 çözünürlüğe ayarlayabilirsiniz.

10) -console

Oyun başlangıcında konsolu otomatik olarak açabilmenizi sağlayan koddur. Bu kodla birlikte oyun başladığı gibi konsol üzerinde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir