CS GO FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

CS GO FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

 CS GO FPS Arttırma Nasıl Yapılır?

CS GO FPS arttırma nasıl yapılır? Online nişancı oyunu olan CS Go’da yaşadığınız rekabeti en iyi şekilde almak istiyorsanız. Yaşadığınız rekabette performansınız ne kadar yüksek olursa olsun yaşayacağınız FPS sorunu ile tüm oyun zevkiniz ortadan kalkar ve istediğiniz düzeyde oyunu oynayamayıp rakiplerinizde geri kalırsınız.

CS GO FPS sorunu yaşamamak adına yapabileceğiniz çözümler ile FPS arttırması yapabilir ve oyununuzu sorunsuz bir şekilde oyun içerisinde bulunan birçok mod ile bunlar Klasik ve Rekabetçi, Ölüm Maçı, Silah Yarışı, Yıkım, Uçan Gözcü, Yoldaş ve Rehine kurtarma gibi modlar içerisinde rakiplerinizden geri kalmadan oynamaya devam edebilirsiniz.

CS GO FPS Neden Düşer?

Online oyunların son zamanlarda başlıca sorunlarından biri haline gelen FPS sorununu neden yaşarız. FPS türkçeye çevirdiğimiz zaman saniye başına düşen kare sayısıdır. Kullandığınız ekran kartının oynadığınız oyunun grafik performansının ekran kartına göre yüksek olmasından ya da kullanmış olduğunuz donanımın veya yazılımın oyun için uygun olmamasından dolayı yaşayabilirsiniz.

FPS‘niz bir oyunda ne kadar yüksek olursa, o kadar çok iyi oynayabilirsiniz. FPS düşmesi ile birlikte oyunda kasma ve donma gibi sorunlar çıkmaya başlar. FPS sorunu yaşamamak için ekran kartı ve monitör çok önemli.

CS GO FPS Arttırma İçin Yapılacaklar

Yazılım Ayarları: Temiz bir Windows kurulumuna sahip olmanız gerekebilir. Zamanla Windows’a gelen güncellemeler çoğaldıkça yazılım üzerinde ağırlık yaratacaktır ve bu neden sistemin çalışmasını etkiler. Bu da CS GO oynarken FPS problemi yaşamanıza neden olur. Yapacağınız temizlik ile FPS problemi ortadan kalkabilir.

CS GO Grafik Ayarları: Oyun içerisinde yapacağınız grafik ayarına gidip yapacağınız ayarları düşürmek bilgisayarınızın özelliklerine göre yaptığınız grafik ayarları sonrası FPS’de düzelme olacaktır.

Ekran Kartı Güncel Tutma: Kullanmış olduğunuz ekran kartını sürekli denetleyip her zaman güncel tutmak hem ekranda iyi görüntü elde etmenizi sağlar hem de FPS sorunu yaşamamanızı sağlar.

Oyun Güncellemesi: Oyuna gelen güncellemeyi etkinleştirip güncellemezseniz bu da oyun içinde FPS problemi yaşamanıza neden olur bu yüzden gelen her güncellemeyi düzenli olarak etkinleştirip oyunu güncel tutmamız gerekir bu yüzden her zaman güncelleme olup olmadığını kontrol etmeliyiz.

Yüksek Sıcaklık Değerinden Kurtulun: Kullandığınız bilgisayarın ya da laptop kendi fanları oyun oynandığı sırada çok ısınmasına engel olmuyorsa ek fan kullanımı ile ısınma problemini ortadan kaldırmanız gerekecektir.

Başlangıç ve Arka plan Uygulamalarını Kapatın: Bilgisayarınızı açtığınız zaman Windows tarafından kendi kendine onlarca programı kendiyle birlikte açmaya başlıyor.

Açılan çoğu program boş boş çalışmaya devam ettiği bilgisayarınıza performansı zorlaması yaratıyor ve ısınma ve FPS sorunu gibi karşımıza çıkıyor. Bu yüzden bilgisayarı açtığınız zaman gereksiz çalışan uygulama ya da programları kapatarak FPS artışı yakalayabilirsiniz.

CS GO FPS Kaç Olmalı?

FPS derecesi kullandığınız ekran kartına göre farklılık göstermektedir. Ama yakalamanız gereken FPS derecesi genel olarak 30 FPS’in altına düşmemesi gerekir. Eğer 30 FPS aşağısına düşüyor bir problemin olduğu bellidir.

Toplam 2 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir