Among Us katilken yakalanmama taktikleri

Among Us katilken yakalanmama taktikleri

 Among Us katilken yakalanmama taktikleri

2018 yılında çıkan ama son aylarda büyük bir popülerliğe kavuşan Among Us oyununda hem katil hem de masum insanlar var. Masum olanlar oyun haritasında belirlenen bazı görevleri yerine getiriyorlar. Her masumun da kendine has görevleri olduğu için herkes haritanın farklı bir noktasına dağılıyor. Katil olanlar ise masumları öldürmeye çalışıyorlar. Katil olunca öldürmek basit ancak yakalanmamak zor. İşte biz de Oyundayım olarak bu yazıda sizlere among us katilken yakalanmama taktikleri hakkında bilgi vereceğiz.

Çevrenizi iyi gözetleyin

Oyunda kimin katil olduğu belli olmadığı için aslında herkes birer şüpheli. Hal böyle olunca da en ufak hareketiniz bile şüphe çekebilir. Hele ki başka birini öldürme planı yapıyorsanız, çevrenizi çok iyi gözetlemeniz lazım. Zira siz birini öldürürken başka birine yakalanırsanız, direkt olarak sizi elerler.

Aynı durum birini öldürdükten sonra da geçerli. Birini öldürdükten sonra kimseye görünmeden kaçmanız lazım. Eğer birisi sizi öldürdüğünüz kişinin olduğu bölgeden çıkarken görürse, hemen şüpheli olursunuz. Bu yüzden dolayı kesinlikle çevrenizi çok iyi gözetleyin.

Masum rolü yapın

Örneğin öldürdüğünüz bir ceset bulunursa veya emergency meeting yapılırsa, sürekli sorular sorun. Kim katil? Nerede öldürüldü? tarzı sorular sorarsanız üzerinizdeki şüpheler azalacaktır. Bu yüzden masum rolü yapmak gerçekten işe yarayan bir taktik.

Sürekli başkalarını suçlayın

Oyunda katil olduğumuz zaman kendimizi aklamamız gerekiyor. Sürekli başkalarını suçlayarak ve yollayarak bu işlemi başarıyla yerine getirebiliriz. Ancak bunu bazı püf noktalara uyarak yapmanız lazım. Eğer çok fazla suçlarsanız, çok fazla göze batarsınız. Ondan dolayı biraz daha ağırdan almanız lazım.

İlk başta birini suçlayın ve olacakları görün. Siz birini suçlayınca diğerleri de otomatik olarak o kişiyi suçlamaya başlayacak. Ardından sizin ilk suçlamayı yaptığınız unutulmuş olacak. Bu da gerçekten işe yarayan yöntemlerden birisidir. Suçlayın ve kenara çekilin. Eğer siz suçladıktan sonra diğerleri devamını getirmiyorsa, suçlamaya devam edin. Çünkü suçlamaya devam etmezseniz sizi suçlayabilirler

Elbette ki bunu abartmadan yapmakta fayda var. Dediğimiz gibi, ne kadar çok abartırsanız o kadar çok göze batarsınız. Umarız bu yazı sizler için faydalı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir