Among Us katili yakalama taktikleri

Among Us katili yakalama taktikleri

 Among Us katili yakalama taktikleri

2018 yılında çıkan ve asıl patlamayı geçtiğimiz aylarda yapan Among Us, tüm dünyada sevilerek oynanıyor. Ülkemizde de oldukça popüler olan bu oyun için rehberler hazırlamaya devam ediyoruz. Bu rehberlerin sizlere çok faydalı olacağı düşüncesindeyiz.

Among Us oynarken tenha bölgelerde katilin sizi öldürmesinden sonra eliniz kolunuz bağlı şekilde beklemekten sıkıldınız mı? Öyle ise Oyundayım ekibi olarak sizin için hazırladığımız bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Kalabalık halinde dolaşın

Among Us katili yakalama taktikleri

Among Us oyununda katiller tenha yerlerde ve tek başına olan oyuncuları avlamaya çalışır. Bunun nedeni de oldukça açıktır. Eğer ikiden fazla oyuncu varsa ve katil birisini öldürürse, diğer oyuncu göreceğinden dolayı direkt olarak elenir. O yüzden katil olanlar çoğu zaman tek dolaşan ve tenha yerde bulunanları hedef alır.

Tenha yerde bulunanları hedef almalarının sebebi ise katillerin, oyuncuyu öldürdüğü yerden çıkarken başkalarına rastlamaması içindir. Çünkü bir oyuncunun ölüyle karşılaştığı odadan, başkasının çıktığını görmesi demek katilin çıkan kişi olduğunu apaçık ortaya koyar.

Kalabalık halinde dolaşmak ise tüm bunları engeller. Başkaları olduğu sürece katiller oyuncuları öldürmeye cesaret edemezler. Öldürseler bile hemen yakalanıp, elenirler. Eğer katili yakalamak istiyorsanız, mutlaka kalabalık gezmeye özen gösterin. Eğer aynı anda bir arkadaşınızla oynuyorsanız ve öldüyseniz, katili arkadaşınıza söyleyebilir ve ortaya çıkarabilirsiniz.

Birbirinin içine girme taktiğini uygulayın

Among Us katili yakalama taktikleri

Among Us popüler olduktan sonra elbette ki oyun taktikleri de ortaya çıkmaya başladı. En popüler ve bu yazıda bahsedeceğimiz taktiğin keşfedilme hikayesi ise şöyle; bir oyuncu, iki oyuncunun birbirinin içine girmesi durumunda tek bir oyuncunun göründüğünü fark ediyor. Tabii ki de her iki oyuncunun da kıyafetleri aynı olmak şartıyla.

İşte bunu keşfeden oyuncu da bu taktiği deniyor ve oldukça başarılı oluyor. Bu taktiği uygulamak için bir arkadaşınızla beraber oyunda aynı kıyafetleri giyinip, birbirinizin içine geçin. Ardından herhangi bir görevin yanında bekleyin. Siz görev yapıyormuş gibi görünürken, sizi tek gören katil hemen öldürmeye gelecek.

Katil sizi öldürünce arkadaşınız sağ kalacağından dolayı ona, hemen ölüyü rapor edip katili eleme şansı doğuyor. Bu taktikle beraber bütün katilleri tek tek eleyebilirsiniz. Buradaki esas nokta bulabildiğiniz en tenha yere geçmek. Ne kadar tenha bir yerde tuzak kurarsanız, katilin yakalanma ihtimali de o kadar fazla olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir