Sistem Gereksinimi Düşük Olan Oyunlar

Sistem Gereksinimi Düşük Olan Oyunlar

 Sistem Gereksinimi Düşük Olan Oyunlar

Sistem gereksinimi düşük olan oyunlar hangileridir? Sahip olduğumuz bilgisayarlar ve sistemlerimiz kimi zaman güncel oyunları oynamamıza engel olabilir. Bu duruma çare olarak sistem gereksinimleri düşük olan oyunları tercih edebiliriz. Sistem gereksinimleri düşük olan oyunlarda genel olarak grafik kalitesi alt düzeylerde olacağından sistemlerimizi zorlamaz ve böylelikle iyi ve keyifli bir oyun deneyimi yaşamış oluruz.

Kısıtlı sisteme sahip olan oyun severler için düşük sistem gereksinimlerine sahip birkaç oyun listesi derledik. Listemizde karma türde yer alan oyunlar, Intel HD Graphics 4000 ve 4GB RAM ile rahatlıkla çalışabiliyor.

Sistem Gereksinimi Düşük Olan Oyunlar ile Akıcı Bir Deneyim

Sistem gereksinimi düşük olan oyunlara baktığımız zaman oyun piyasasına çıkış tarihlerinin daha eskilere dayandığını görürüz. Fakat bunların dışında güncel olan ama aynı zamanda ağır grafiklerle süslenmemiş oyunlara da rastlarız. Oyun oynarken almak istediğimiz şeyler genel olarak keyifli vakit sunması ve bunun yaşanabilmesi için akıcı bir sistemin bize eşlik etmesidir. Bizler de akıcı ve keyifli bir oyun deneyimi için sistem gereksinimleri düşük olan oyun listemizi hazırladık. Listemizde yer verdiğimiz oyunların birçoğuna ise Steam platformu üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sistem Gereksinimi Düşük Olan Oyunlar

Sistem Gereksinimi Düşük Olan Oyunlar – The Elder Scrolls III: Morrowind

Günümüzde Skyrim vasıtasıyla kendisine merhaba dediğimiz The Elder Scrolls serisinde efsane olarak nitelendirilebilecek diğer oyun olan Morrowind, bizlerin görücüsüne çıktığı zamanlarda oldukça popülerdi. Grafiklerinin 3D olduğu ve bir açık dünya aksiyon oyunu niteliği taşıdığı için çıktığı dönemlerde şimdiki oyunlara kıyasla efsane olan oyun, hala oynanabilirliğini koruyor. Düşük sistemli oyunlar denilince de akla ilk olarak The Elder Scrolls III: Morrowind geliyor.

Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: En düşük olan Windows ME

İşlemci: Intel Pentium 3 ya da AMD ile eşdeğer işlemci

RAM: 256 MB

Ekran kartı: 32MB DirectX destekli görüntü birimi

DirectX®: 8.1

Boş alan: 1GB

Plants vs. Zombies

Pc sürümü ile oyun hayatına başlayan Planrs vs. Zombies, mobil evrende rekorlar kırdı. Pc’de pek fazla tercih edilmese de yine de oyunun tadı Pc’de çıkıyor, diyebiliriz. Oyunun hikayesinden bahsedecek olursak; evinize saldırmak isteyen zombileri özel güçlere sahip bitkileri bahçenize ekmek ve bunlar sayesinde zombileri durdurmak. Mobil evreninde oldukça rahat oynanabilen oyun, düşük sistem gereksinimine sahip olması sayesinde bilgisayarda da rahatlıkla ve keyifle oynanabiliyor.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP ya da Vista ya da 7 ve üzeri

İşlemci: 1.2GHz+ işlemci

Bellek: 1GB RAM

Ekran Kartı: 128MB video bellekli, 16 bit ya da 32 bit renk kalitesi

DirectX: DirectX 8 ya da ilerisi

Sabit Disk: 65+MB boş sabit disk alanı

Ses: DirectX uyum sağlayan ses

Sistem Gereksinimi Düşük Olan Oyunlar – Project Zomboid

Project Zomboid, fazlasıyla basit grafiklere sahip bir oyun. Kuşbakışı görüntü sistemine sahip olan bu oyun, hayatta kalma oyunlarını seven oyun severler için keyifli olacaktır.

Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: En düşük Windows 7 ve 64 bit

İşlemci: Intel 2.77GHz Dual Core

RAM: 4GB

Boş alan: 3GB

Ekran kartı: 1GB VRAM özelliği taşıyan harici ekran kartı

Crawl

Performans olarak düşük bir bilgisayara sahipseniz ve çok oyunculu bir oyun oynamak istiyorsanız, Crawl tam da sizin için. Arkadaşlarınızla birlikte oynamak ve çok oyunculu oyun sistemiyle canavarlara karşı savaşmak istiyorsanız, Crawl’u tercih edebilir ve bilgisayarınızda rahatça çalıştırabilirsiniz. Düşük sistem gerektiren oyunlar arasında tercih edebileceğiniz en iyi oyunlar arasında Crawl’u tavsiye edebiliriz.

Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows XP (sp2) ya da ilerisi

İşlemci: 1.66 GHz Dual Core Processor ya da eşdeğer

Bellek: 2 GB RAM

Ekran Kartı: NVIDIA 2006 (GeForce 8) ya da AMD 2006 (Radeon HD 2000), Intel 2012 (HD 4000-IvyBridge)

DirectX: Sürüm 9.0c

Depolama: 400 MB kullanılabilir alan

Gamepad kullanılarak oynanması gerekebilir.

STAR WARS: Empire at War

Star Wars ve Age Of Empires yapımları harmanlanarak ortak bir yayın oluşturulmuş gibi düşünülebilen bir oyun. Oyun içerisinde Star Wars özelliklerine yer veriliyor ancak stratejik bir yapıya sahip. Bu serinin sevenleri arasında yer alıyorsanız, bu oyunu es geçmeyin deriz.

Sistem Gereksinimleri

İşlemci: Intel Pentium 3

RAM: 512MB

Ekran kartı: DirectX destekli 64MB görüntü birimi

İşletim sistemi: Windows XP ya da ilerisi

Sistem gereksinimi düşük olan oyunlar ile ilgili sizlerde görüş, soru ve yorumlarınızı bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir