Gunbound Oyun İncelemesi ve Tanıtımı

Gunbound Oyun İncelemesi ve Tanıtımı

 Gunbound Oyun İncelemesi ve Tanıtımı

Gunbound oyun incelemesi ve detayları yazımızda. Uçsuz bucaksız evrende bir gezegen; Lond. Lond’un yörüngesinde gezegenin iklimini etkileyen sekiz ay ve değişik bölgelerinde yaşayan üç ayrı ırk. Tarih boyunca sayısız savaşa sahne olan bu gezegende şimdi rekabet amaçlı yeni bir savaş oyunu ortaya çıktı. Neden mi bahsediyoruz? Evrendeki en eğlenceli oyunlardan biri olan Gunbound’dan.

Worms serisini hatırlarsınız. Kurtçukları savaştırarak şirin ses efektleri eşliğinde birer mezar taşına dönüşmelerini izlediğimiz günler geride kaldı. Aranızda hala oynayan olabilir ama şimdi aynı türde başka bir oyunu, internet üzerinden Türkçe dil desteğiyle birlikte ücretsiz olarak oynama şansımız var. Gunbound, bize Worms oyunlarının yaşattığı eğlencenin daha fazlasını sunmaya kararlı.

En genel ifadeyle bir sıra tabanlı strateji oyunu Gunbound. Her oyunda iki takım karşı karşıya geliyor ve sırayla uzak mesafeli saldırılar gerçekleştirerek birbirini yok etmek için ne gerekirse onu yapıyor.

Gunbound

Gunbound Oyun İncelemesi

Worms’a benzettik ama burada da kurtçuklar olduğunu söylemeyeceğiz, merak etmeyin. Onların yerine oyuncuların kontrolündeki tank benzeri “binekler” var. Her biri farklı saldırı, hareket, sağlık ve menzil gibi değerler taşıyan bu araçlar mekanik, kalkan ve biyonik olmak üzere üç ayrı kategoriye ayrılırken elektrik ve lazer saldırıları gibi alanlarda üstünlük gösterebiliyorlar.

Ortada bir binek varsa ona binen birinin de olması gerek; Gunbound’da ise buna Avatar deniyor. Karakterinizin görünüşünü dilediğiniz gibi değiştirebiliyor ve bu amaçla giysiler veya çeşitli başka eşyalar satın alabiliyorsunuz. Fakat bu eşyalar sadece daha güzel görünüp hava atmanızı değil, ek özellikler de kazanmanızı sağlıyor. Bu şekilde daha güçlü bir Avatar’a sahip olup savaşı kazanma şansınızı artırabiliyorsunuz. Yine de her şey büyük oranda kişisel becerinize kalmış.

Bu sıra tabanlı bir oyun olduğuna göre bir şekilde sıranın kimde olduğuna karar vermemiz gerekiyor, değil mi? Gunbound bunun için özel bir gecikme sistemi kullanıyor. Oyuncular gerçekleştirdikleri hareketlere göre belirli bir gecikme değeri elde ediyor ve hareketlerini tamamladıklarında sıra en az gecikme değerine sahip olan oyuncuya geçiyor. Oyunda ustalaşmak istiyorsanız, hangi silah veya eşyanın ne kadar gecikmeye yol açacağını hesaplayıp ona göre hareket etmelisiniz.

Gunbound Oyunu

Eşya demişken; Gunbound bir oyuna başlamadan önce saldırı, savunma veya özel amaçlı eşyalardan birini veya birkaçını seçmeniz gerekiyor. Saldırı eşyaları arka arkaya iki kez ateş etmenizi veya daha fazla hasar vermenizi sağlarken savunma amaçlı olanlar kaybettiğiniz sağlığı size geri kazandırıyor. Özel eşyalarsa rüzgârın yönünü değiştirebiliyor veya sizi ekranda başka bir yere ışınlayabiliyor.

Eğlence burada bitmiyor. Zemin parçalanıyor, rüzgâr esiyor ve bu durum çevre şartlarını sürekli kontrol etmenizi gerektiriyor. Hayat enerjisi yayan, kasırga yaratan ve benzeri çeşit çeşit özel güç savaşın kaderini bir anda değiştirebiliyor. Eğitim görevleriyle alışma sürecini kolaylaştıran, farklı oyun modlarıyla da çeşitlilik sağlayan Gunbound bizlere kısa süreli eğlence, uzun süreli bağımlılık yaşatıyor. İyi oyunlar dileriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir