En İyi Simülasyon Oyunları

En İyi Simülasyon Oyunları

 En İyi Simülasyon Oyunları

Simülasyon Oyunları: Oyun dünyası, her geçen gün gelişmekte olan teknolojiye paralel olarak ciddi bir gelişim gösteriyor. Oyunlardaki oynanış hissiyatı, gerçeklik ve grafikler her yeni oyunda daha da gelişiyor. Bugünkü konumuz ise simülasyon oyunları. Bütün oyun türlerinde olduğu gibi simülasyon oyunları türünde de öne çıkan bazı oyunlar var.

Simülasyon Oyunları Nedir?

Simülasyon oyunları gerçek dünyadaki herhangi bir şeyi sanal dünyada yaşatmayı hedefleyen oyunlardır. Gerçek hayattan birebir kopya edilmeye özen gösterilir. İşte en iyi simülasyon oyunları listesi;

Formula 1 2019

Listemizde zirvede Formula 1 2019 oyunu yer alıyor. Grafikleri ve oynanış hissiyatıyla oldukça beğenilen oyun, e-Spor faaliyetlerinde de rağbet görüyor.

Football Manager 2020

Yıllardır futbol tutkunları için vazgeçilmez bir oyun haline gelen, belki de simülasyon oyunlarının atası sayılabilecek bir oyun. Oyunun çok tercih edilmesinde en etkili faktörlerden birisi ise verilerin gerçek hayatla oldukça benzer olması. Futbol oyunlarını seven kişilerin çok yakından tanıdığı Football Manager 2020, listenin ikinci sırasında yer alıyor.

Euro Truck Simulator 2

En çok oynanan oyunlar arasında yer alan bu oyun, özellikle ülkemizde de çok fazla ilgi görmekte. Tır kullanarak Avrupa’da nakliyecilik yaptığınız bu oyun, oyun dinamikleri ve hissiyatla ön plana çıkıyor. Araç tasarımları ve grafiklerinde kötü olduğunu söyleyemeyiz. Ayrıca 2019 yılı içerisinde yayınlanan Türkiye haritası, kullanıcılar tarafından çok sevilmiş ve rağbet görmüştü.

Cities Skylines

Bir diğer simülasyon türü, şehir kurma tarzı bir oyun. Bu alanda oldukça iddialı olan ve en çok tercih edilen oyunlardan birisi olan Cities Skylines, listemizin dördüncü sırasında yer alıyor. Aynı zamanda dinamik yapısıyla oyun severlerin dikkatini çekiyor.

Microsoft Flight Simulator

Microsoft tarafından yayınlanan bir uçuş simülasyon oyunudur. Gerçekçilik noktasında oldukça fazla iddialı olan bu oyun, 2006 yılında piyasaya sürüldü. Fakat yıllar içerisinde sürekli değişerek, kendini ciddi ölçüde geliştirmeyi başardı.

Train Simulator 2020

Listemizin son sırasında ise Train Simulator 2020 yer alıyor. Tren simülasyonu olan bu oyun, 2009 yılında piyasaya sürüldü. Bu oyununda grafik ve oynanış hissiyatı konusunda oyuncularını gayet tatmin ettiğini söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız “Steam İndirimleri Ne Zaman?” konusu ile uygun fiyatlı oyun alma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir