Detroit Become Human PC Sistem Gereksinimleri

Detroit Become Human PC Sistem Gereksinimleri

 Detroit Become Human PC Sistem Gereksinimleri

Detroit Become Human PC sistem gereksinimleri nelerdir? Gerek hikayesi gerekse verilen kararlarla yaşattığı deneyimi ile büyülü atmosferi sayesinde kendine çeken ve birçok oyuncuyu PS4 ile tanıştıran Detroit: Become Human, PC’ye gelen PS4 özel oyunları arasında yer alıyor. Bu muhteşem oyunun PC gereksinimlerini öğrenmeden önce korkmanıza gerek olmadığını belirtmeliyiz.

Detroit Become Human ile PC’ye Geçiş

PlayStation’ın 2018’de en büyük ses getiren ve Heavy Rain temelinden gelen oyun Detroit: Become Human PC’de de Steam ve Epic Games Store oyun platformlarına 2019 yılında adımını attı. PC için yayınlanan ilk PlayStation 4 özel seri oyunları arasında yer almasıyla Detroit: Become Human, Sony’nin PlayStation 4 oyunlarını PC’ye taşıma modasını da başlatmış oldu.

Detroit Become Human, barındırdığı hikayesi, kendine has atmosferi, birbirinden güzel karakterleri ve oynanışı ile bilim kurgu ve macera türünün akla gelen ilk oyunları arasında yerini almayı çok kısa sürede başardı.

Oynadığınız her seferde apayrı deneyimleri bizlere sunan Detroit: Become Human, PC sistem gereksinimlerini ve oynayabileceğiniz bir bilgisayarın sizlere ne kadar mal olacağını sizler için hazırladık.

Detroit Become Human PC
Detroit Become Human PC

Detroit Become Human PC Sistem Gereksinimleri

  • Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)

İşlemci: Intel Core i5-2300 2.8 GHz ile AMD Ryzen 3 1200  3.1GHz ya da AMD FX-8350 4.2GHz

Bellek: 8 GB RAM

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 780 ya da AMD HD 7950 (en düşük 3 GB VRAM ile Vulkan 1.1 destekli) tercih edilebilir.

Depolama: 55 GB

  • Önerilen Sistem Gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 (64 bit)

İşlemci: Intel Core i5-6600 3.3 GHz ya da AMD Ryzen 3 1300 X 3.4 GHz

Bellek: 12 GB RAM

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GTX 1060 ya da AMD Radeon RX 580 (en düşük 4 GB VRAM ile Vulkan 1.1 destekli) tercih edilebilir.

Depolama: 55 GB

PlayStation 4’de oldukça güzel bir görünüme sahip ve bir filmi andıran grafikleriyle oyunu deneyimleyen oyun severlerin takdirini ve beğenisini toplayan Detroit Become Human, her ne kadar grafiklerinin mükemmelliğiyle ilk başta sistem gereksinimleri ile göz korkutsa da oldukça orta düzey bir sistem gereksinimleri ile karşımıza çıkıyor.

Optimizasyon açısından bakıldığında büyük bir iş çıkaran Detroit: Become Human, giriş seviyesi Ryzen işlemciler ve Geforce GTX 780 gibi eski ekran kartlarıyla da çalışabilir durumda. Bununla beraber, minimum olarak istenen 8 GB RAM değeri ise oldukça düşük bir gereksinim olarak karşımıza çıkıyor.

Önerilenlere göz attığımızda ise 12 GB RAM değeri biraz ilginç dursa da bunun sayesinde Detroit:Become Human’ın RAM canavarı bir oyun olmadığını belirtmekte fayda var.

İşlemci cephesinde ise 6. nesil i5 oldukça uygun ve kabul edilebilir bir işlemci olmakla birlikte, bununla beraber Ryzen 3 1300X de oldukça uyguna temin edilebilecek bir model olma özelliğini taşıyor.

Ekran kartı açısından bakacak olursak önerilen ayarlarda sınırlar biraz zorlanarak GTX 1060 ve RX 580 gibi nispeten ekran kartları olsalar dahi piyasada fiyat olarak yüksek ücretle temin edilebilir olarak karşımıza çıkıyor.

Detroit: Become Human Oynayabileceğiniz Bir Bilgisayarın Fiyatı

Fiyatlara bakıldığında tercihinizi diz üstü bilgisayardan yana yapacaksanız, oyuncu diz üstü bilgisayarlarını artık çağının geçtiğini söylemekte fayda var. Bu sebeple, 7.500 ile 9.000 TL arasında yer alan Acer Nitro 5 ve ASUS Tuf Gaming modellerine göz atmak, diz üstü bilgisayar tercihi arasında en iyi seçim olacaktır.

Tercihinizi bir masaüstü bilgisayardan yana yapmak isterseniz, tamamen sıfır bir toplama bilgisayar; Ryzen 5 2600 işlemcili, RX 580 8 GB ekran kartlı ve monitörle birlikte bir sistem 6.500 ile 7.000 TL arasında olacaktır. İkinci el piyasasına bakacak olursanız, bu fiyat 4.500 ile 5.000 TL civarına kadar düşüş gösterecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir