Death Stranding PC İnceleme

Death Stranding PC İnceleme

 Death Stranding PC İnceleme

Oyun dünyasına yeni bir soluk getirmesi beklenen Death Stranding, PC oyuncularının merakla beklediği bir yapımdı çünkü oyun bir çok hayranını üzerek ilk olarak sadece PS4’te piyasaya çıkmıştı. Neyse ki, PC oyuncularının bekleyişi son buldu ve Death Stranding PC sürümü en sonunda piyasaya çıktı.

Bu yazımızda sizlere oyunun PC sürümünü inceleyeceğiz ve sizlere neler sunduğunu anlatacağız. İlk olarak oynanıştan değil oyunun PC sürümünün farkından sizlere bahsedeceğiz. Oyunun performansı nasıl, sorunları nelerdir gibi sorulara yanıt bulmaya çalışacağız. Çünkü, oyunla ilgili tüm bilgiler ve oynanışı hakkındaki her şey artık herkes tarafından biliniyor.

Death Stranding, nasıl bir paket olarak bizlere sunuluyor?

Türünün ilk örneği olarak nitelendirilen Death Stranding oyununun PC sürümünün İlk Gün kopyalarında sizler için hazırlanmış güzel içerikler bulunuyor. İlk içerik oyun müzikleriyle ilgili, oyunu aldığınızda Death Stranding Resmi Oyun Müziği Genişletilmiş Paket’i sizleri bekliyor. Bu pakette Ludvig Forssell imzalı daha önce yayınlanmamış 10 bonus parça içeren oyun müzikleri yer alıyor. Pakette bulunan “Selections From The Art of DEATH STRANDING PC” isimli dijital kitap ise size özel bir diğer içeriktir.

İlginizi çekecek içerikleriklerden biri olan Ludens maskesi güneş gözlüğü de yine bu pakette yer alıyor. Ayrıca güç iskeleti, hemzemin iskeleti, zırh plakası gibi özellikler altın ve gümüş seçenekleri ile oyunda sizleri bekliyor. Bütün bu avantajlar, İlk Gün kopyası olarak satılan pakette yer alan içeriklerdir. Sahip olacağınız bu içeriklerin bazıları oyun başlar başlamaz aktif olmuyor ama siz oyunda ilerledikçe aktif duruma geçiyor.

Death Stranding PC sürümü neler sunuyor?

Oyunun PC sürümündeki en dikkat çeken özellik konsol sürümüne nazaran oyunculara fark edilebilir bir görsel farklılık sunmasıdır. Oyunu tanıtan videolarda bile bu farklılıkları görebilirsiniz. Sizlerde videolardan görsel anlamdaki farkı görebilirsiniz. Ancak bu fark konsol sürümünün kötü olduğu anlamına gelmesin çünkü PS4 sürümü de gerçekten harika bir görüntüye sahip. Fakat bilgisayarların sahip olduğu güç farkı aradaki kaliteyi belirliyor.

Görsel farklılıkların olması dışında oyunda yüksek kare hızı da önemli bir fark yaratıyor. Bu farkı standart 30 FPS’in üstünde bir performans ile yakalayabilirsiniz. Sahip olduğunuz PC bu standartlarda ise sizin için yeterli olacaktır. Ayrıca PC sürümü ile birlikte Fotoğraf Modu özelliği de sizleri bekliyor. PC sürümü ile gelecek bu özellik yapımın fazlasıyla övündüğü bir özellikti. Bizde incelememiz sırasında fotoğraf modunu 3 kez kullandık. Sizde bu özellik ile harika manzaraların fotoğraflarını çekebilirsiniz.

Death Stranding PC inceleme sonucu nedir?

Yazımızın sonuna gelmeden önce sizlere Death Stranding PC fiyatlarından bahsetmek istiyorum. Oyunun hem Steam hem de Epic Games’teki satış fiyatı 400 TL. Bu fiyat biraz fazla görülebilir. Çünkü FIFA 2021’in fiyatı bile 420 TL. Ancak oyunu indirimli olarak Playstore üzerinden 348 TL’ye alabilirsiniz. Ayrıca TTNET müşterilerine özel fırsatlar sunuyor. Bu fırsatlardan yararlanarak oyunu 29,00 TL x 12 ay taksit şeklinde alabilirsiniz. Zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde her fırsatı değerlendirmek gerekiyor.

İncelememiz sonucunda Death Stranding PC oyununun son derece başarılı ve harika bir port olduğunu söyleyebiliriz. Oyundaki görsel PS4’teki seviyenin çok çok üstüne çıkmasa da, PC sürümünde yine de ayırt edilecek seviyede bir fark var. İnceleme sırasında oyundan gerçekten keyif aldım. Bu yazının ardından oynamaya devam edeceğim. Sizlerde eğer fırsatınız ve imkanınız varsa bu oyunu tecrübe etmelisiniz. Hem oyun deneyimi hem de port deneyimi olarak başarılı ve farklı bir tecrübe yaşayacaksınız. Sözün özü sizin de benim gibi bu oyunu bayılarak oynayacağınızdan eminim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir