Asla Var Olduğuna İnanamayacağınız 12 Tuhaf İngiliz Oyunu

Asla Var Olduğuna İnanamayacağınız 12 Tuhaf İngiliz Oyunu

 Asla Var Olduğuna İnanamayacağınız 12 Tuhaf İngiliz Oyunu

Asla var olduğuna inanamayacağınız 12 tuhaf İngiliz oyunu hangileridir? Sizin için bu ilginç oyunları inceledik.

Asla Var Olduğuna İnanamayacağınız 12 Tuhaf İngiliz Oyunu Listesi

1. Mr Blobby (1994)

Saçma bir Noel Evi Partisi karakteri olan Mr Blobby, tamamen hastalıklı bir kafanın ürünüydü. Bu karakter A top ten single ve theme park oyunlarına da ilham oldu ve ayrıca Amiga oyununda da pembe nesneleri sıçrayarak topluyordu.

Mr Blobby
Mr Blobby

2. Coronation Street: The Mystery of the Missing Hotpot Recipe (2011)

Kim bir video oyunun heyecanlı ya da ilginç olması gerektiğini söyledi ki? Sadece 3 pounda sadece fare ile tıklama yapacağınız ve sadece etrafta bir kadının tarifini bulmaya çalışacağınız Coronation Street oyununu oynayabilirdiniz.

3. Ampu-Tea (2014)

Bu belli belirsiz keyifsiz oyunda kontrol etmesi oldukça zor olan robotik bir kola sahip askeri kontrol ediyorsunuz ve göreviniz kraliçeye çay yapmak. Aslında oldukça iyi bir çıkış yakaladı ve Union Jack’i yerle bir etti.

Ampu-Tea
Ampu-Tea

4. Pippa Funnell: The Stud Farm Inheritance (2007)

Evet, bu oyunda gerçekten İngilizce binici Pippa Funnell başrolde bulunuyor ve oyun teyzenizin mirasını bir hukuk görevlisi ile tartıştığınız uzun bir tanışmayla başlıyor. Eğer bunlar yeterince heyecanlı değilse, oyunda ilerlediğinizde ahırdaki at pisliklerini bile temizleyebileceksiniz.

5. Bully’s Sporting Darts (1993)

Jim Bowen tarafından sunulan darts-and-pub-trivia şovundan daha gereksiz ve saçma sapan anime görüntülerine sahip bir İngiliz ürünü olamazdı.

6. The Ministry of Silly Walks (2014)

The Ministry of Silly Walks oyunu Monty Python’s Flying Circus skeci baz alınarak mobil oyun dünyasına katılmıştır. Aptal gibi Londra sokaklarında koşan John Cleese’ye rehberlik etmeniz gerekiyor.

7. EastEnders: The Arcade Game (1986)

Hayır, bu kandırma değil; Sinclair ZX Spectrum için çıkmış gerçek oyundu. Reklam panosunda şöyle yazıyordu: “Albert Square girin ve hayatı tecrübe edin. Onların zevklerini ve acılarını tadın.” Er, hayır teşekkürler. Ayrıca ana müzik beyninizi eritecektir.

8. Rush Hour (2014)

Oyunda en eski RMT birleşik lideri Bob Crow ve atlı Boris Johnson’a karşı Londra’nın karanlık sokaklarında 8-bitlik bir platformda savaşıyorsunuz ve eğer bu sizin için oldukça heyecanlıysa, bunun yerine “London Tube Simulator” oyununu da deneyebilirsiniz.

Rush Hour
Rush Hour

9. Viz: The Computer Game (1991)

Yarış tabanlı bir oyunda oynayabileceğiniz en bozuk bir dile sahip karakter olan Viz’deki Buster Gonad ile ilginç bir şekilde ilerliyorsunuz. Oyun kocaman testislere sahip olan Viz’e yardım edeceğiz. Belki de Viz şimdi geriye baktığında keyif alıyordur. Belki de Xbox zamanı gelmiştir?

10. A Question of Sport (1989)

Evinizde 46 senelik heyecanlı A Question Of Sport’un BBC panel şovunu tecrübe etmek için Elite Sistem geliştiricilerine teşekkür edebilirsiniz. Eğer hala Commodore 64 ya da ZX Spectrum sahipseniz oldukça rahat izleyebilirsiniz.

11. Little Britain: The Video Game (2007)

Playstation 2 için çıkan Little Britain, oldukça garip bir oyun stiline sahipti. Oyunda ne yapacağınızı duyduğunuzda bile şaşırabilirsiniz. Orta yaşlı bir kadın kasaba kermesindeki insanların üstüne kusuyor.

12. Blockbusters (1987)

Son ama asla hafif değil, İngiliz Blockbusters oyun şovunun klasik versiyonu olan çekici ZX Spectrum’a sahibiz, parçalara ayrılmış Bob Holness’in parçalarını bulmaya çalışıyoruz. Tabi Max Headroom etkisi de görülüyor. Huzur içinde yat, Bob.

Asla var olduğuna inanamayacağınız 12 tuhaf İngiliz oyunu ile ilgili görüşlerinizi bizlere iletebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir