Yeni Türk Yapımı Oyun Angelic

Yeni Türk Yapımı Oyun Angelic

 Yeni Türk Yapımı Oyun Angelic

Yeni Türk yapımı oyun Angelic hakkında bilgiler. Türkler tarafından geliştirilen yerli bilim kurgu oyunu Angelic’in arkasında Metaverse Game Studios var. 20 yıldır bu sektörde kendisine yer bulmuş ve başarılı işlere imza atmış olan bu şirket, yeni bir bilim kurgu oyunu için kolları da sıvadı. Peki Angelic nasıl bir oyun?

Yeni Türk Yapımı Oyun Angelic Hakkında Bilgiler

Distopik yapıda olan ve drama ile bilim kurguyu hikayesi ile birlikte harmanlayan Angelic, stratejik bir RPG oyunu olarak piyasaya sunulacak. Oynanış olarak diğer bilim kurgu oyularına nazaran kendisine haz özellikler barındırmakta. Bizler bi ana karakteri yönlendireceğiz fakat bu ana karakter oyun boyunca tek başına ilerlemeyecek. Oyun, günümüzden en az 500 yıl sonrasını hayal etmenizi gerektirecek bir evrende geçmekte.

Angelic’te devletlerin bir mantığı yok.

Her şey, yani tüm evren özel şirketlerin kontrolü altında. Özel şirketler tek başına bir devlet konumunda. Doğduğunuz andan itibaren özel bir şirketin çalışanı olmaktasınız. Kısacası artık vatandaşlık değil çalışanlık söz konusu. Şirketlere göre bireyler, çeşitli özel ayrıcalıklara sahip olmaktasınız. Özel şirketler birbirleri ile bir savaş halindeler. Bu şirketlerden birisi olan Angelic şirketi de elindeki teknolojik imkanları kullanarak farklı ve özel bir insan ırkı ortaya koymaya çalışamkta. Çalışmaları sonucu yer yüzünde var olan tüm insan ırklarından farklı özelliklere sahip bir ırk ortaya çıkarıyorlar. Daha fazla spoiler vermemek için buradan sonrasına pek girmeyeceğim.

Peki oyunun arkasında kim var, bu oyunu kim yaptı?

Erkan Bayol, uzun zamandır oyun sekötüründe yer almış ve Türk yapımı oyunlarda emeği epey fazla olan bir insan. Türk oyun sektörünün gelişmesinde en etkin isimlerden birisi. Bu güne kadar pek çok oyun firmasında da görev aldı. Oyun sektörüne yakından hakim olanlar Crytek firmasını bilirler. Erkan Bayol’un adından en çok söz edilen oyun şirketidir. Angelic’in yapımında da kendisinin emeği büyük. Angelic, 40 kişilik bir ekip ile ortaya çıkarılmış bir proje. Fakat ekibin hepsi Türk değil tabii ki. Oyun, ekim ayı sonunda piyasaya sunulacak. Ünlü firma Kick Starter ile ilk gösterim yapılacak. Buradan gelecek olan maddi kaynak ile de oyunun daha iyi geliştirilerek dünya çapında bir bilim kurgu oyunu olması beklenmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir