Valorant’ın İlk Ultra Silah Kaplaması

Valorant’ın İlk Ultra Silah Kaplaması

 Valorant’ın İlk Ultra Silah Kaplaması

Valorant, ilk ultra silah kaplaması Ejder Ateşi, nihayet oyun severlerle buluştu. Bu muhteşem kaplama, sahip olduğu özel animasyonları ve tasarımıyla birlikte oldukça büyüleyici bir görsele sahip olsa da fiyatıyla büyüyü yok ediyor desek abartmış olmayız.

Valorant Ejder Ateşi ve Fiyatı

2020 yılında çıkış yapmış ve şimdiden büyük bir kitle oluşturmuş olan oyun Valorant, oyun içerisinde ilk ultra silah kaplamasına sonunda kavuştu. Ejder Ateşi adı verilen bu kaplama, diğer FPS taktik oyunlarında bulunan kaplamalar ile karşılaştırıldığında oldukça ilginç, orijinal ve dikkat çekici bir tasarımı ve animasyonları barındırıyor ve kendisi kadar fiyatı da aynı özellikleri taşıyor, diyebiliriz.

Ejder Ateşi’nden söz etmeden önce ultra silah kaplaması hakkında bilgi verecek olursak; Valorant oyununda yer alan Özel, Üstün, İhtişamlı, Ultra ve Seçkin olmak üzere farklı farklı silah kaplaması türü olduğunu belirtelim. Oyun içerisinde yer alan seçkin kaplamaların fiyatları silahtan silaha değişim gösterdiğinden, en pahalı silahların ise ultra kaplamalar olacağını söyleyebiliriz.

Ejder Ateşi’ne değinecek olursak; Valorant’ın ilk ultra silah kaplaması, 100 dolarlık bir etiket fiyatını taşıyor. Ancak şunu belirtmeliyiz ki; belirlenen bu fiyat sadece ürünü satın almak için ödemeniz gereken bir ücret. Oyun severlerin Ejder Ateşi’ne sahip olmalarından sonra kaplamanın seviyesini yükseltmeleri için ayrıca ödemeler yapmaları gerekecek.

Valorant’ın web sitesinde yer alan ultra silah kaplamalarının fiyatı 2475 VP yani Valorant’ın oyun içi para birimi olduğu görülüyor. Belirtilen bu VP ise ultra silah kaplamalarının normalde yaklaşık 25 dolarlık bir fiyata sahip olduğunu gösteriyor. Ancak Ejder Ateşi dörtlü bir set özelliği taşıdığı için 2475 VP’i 4 katına çıkararak fiyatı hesaplanıyor ve sonuç olarak karşımıza 100 dolarlık bir ücret çıkıyor.

Valorant Ejder Ateşi

Eleştiri Oklarının Hedefi Olabilir

Başta da belirttiğimiz üzere belirlenen bu fiyat, sadece silah kaplamasını en düşük seviyede kullanabilmeniz adına ödenmesi gereken bir ücret. Farklı bir para birimi olan Radianite vasıtasıyla sahip olduğunuz kaplamanın seviyesini yükseltmek istediğiniz takdirde ekstradan ödeme yapmanız gerekiyor.

Sadece bir silah kaplaması ile neredeyse iki oyun fiyatının eş değer olması, oyun severler tarafından düşündürücü ve eleştiriye son derece açık bir durumda gibi görünüyor. Piyasaya yeni sürülen bir oyun olan Valorant’ın oyun severlere sunduğu eşya özelliklerinin bedelinin bu denli yüksek olması, eleştiri oklarının hedefi olabilir. Bununla beraber Riot Games, oyun evreninde tecrübeli ve başarı bir şirket olmasından dolayı, böyle bir fiyat belirleme yoluna girerken mutlaka bu durumun oyuncular tarafındaki karşılığını da göz önüne almıştır, diye düşünüyoruz.

Toplam 1 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir