Steam İndirimleri Ne Zaman?

Steam İndirimleri Ne Zaman?

 Steam İndirimleri Ne Zaman?

Steam İndirimleri Ne Zaman? Her ne kadar çoğu insan için yaz demek tatil, eğlence demek olsa da oyuncular için yaz demek Steam Yaz İndirimleri demek. Büyük bir Steam kampanyası olan yaz indirimleri 2010’dan bu yana devam ediyor. Oyun satışı konusunda tekel hale gelen Steam’in koltuğu her ne kadar Epic Games yüzünden sallanmış olsa da pazarın büyük çoğunluğuna hakim olan Steam, geleneksel indirim sezonunu Temmuz ayında açıyor olacak. Bu tarihlerde sürekli takip etmekte fayda var çünkü Steam indirimlerin bitmesine birkaç gün kala yeni indirimler yapabiliyor. Oyun severler bu süre içerisinde birçok oyunu ciddi indirimlerle satın alma imkanı bulacaklar.

Steam İndirimleri Hangi Oyunları Kapsıyor?

Hangi oyunların indirime gireceği net şekilde belli olmasa da önceki indirimlerden bazı tahminler yapmak mümkün. GTA 5’in indirime gireceği konuşulmakta fakat Epic Games GTA 5’i ücretsiz sunduğu için çok rağbet göreceği düşünülmüyor. Rockstar Games’in bir diğer oyunu şu anda oldukça popüler olan Red Dead Redemption 2’de indirime girmesi beklenen oyunlar arasında yer alıyor.

Bu oyunlar dışında geçen yılın indirimlerinde en çok satış yapan oyunlarında yine indirime girmesi bekleniyor. Ayrıca, bir klasik haline gelen Ubisoft’un oyunlarındaki indirimlerinde bu yıl tekrar edeceği tahmin ediliyor. Bunların dışında yine her yıl olduğu gibi NBA 2K ve Football Manager oyunları da indirimde olacaktır. Steam, burada bahsetmediğimiz Dying Light, Resident Evil 7 gibi sadık bir kitlesi olan birçok oyunda da indirim yapacaktır.

Steam Hangi Oyunları Ücretsiz Verecek?

Steam, her yaz döneminde bazı oyunları ücretsiz olarak sunuyor. Örneğin, 2017 yılında Life is Strange, EVE Online, Call to Arms gibi oyunları ücretsiz sunmuştu. Fakat bu sene durum farklı, Epic Games’in GTA 5’i ücretsiz yaparak adeta şov yapmasına Steam’den bir karşılık gelir mi bilinmiyor. Çünkü Steam birçok oyunu ücretsiz sunsa da GTA 5 gibi büyük bir kitlesi olan ve bu kadar popüler bir oyunu daha önce ücretsiz bir şekilde yayınlamadı. Belki Steam, Epic Games’in bu sert atağına karşılık olarak büyük bir oyunu ücretsiz olarak yayınlayacak.

Toplam 1 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir