Riot Duyurdu: Yasuo’nun Abisi Yone Geliyor

Riot Duyurdu: Yasuo’nun Abisi Yone Geliyor

 Riot Duyurdu: Yasuo’nun Abisi Yone Geliyor

Riot Duyurdu: Yasuo’nun Abisi Yone Geliyor. En sevilen oyunlar arasında yer alan League of Legends’ın yapımcı şirketi Riot Games, daha önce de sevilen karakter Yasuo’nun hikayesinde yer alan abisi Yone’ni oyuna dahil ediyor. Yasuo’nun sahip olduğu oynayış şekline ve yeteneklerine benzer bir yapıda olan şampiyon, sihirdarlar tarafından heyecanla bekleniyor. Yasuo ve Yone, Sihirdar Vadisi’nde oldukça iyi bir ikili olacak gibi görünüyor.

Riot Duyurdu: Sıradaki Şampiyon Yone

Oyuna henüz dahil edilen Lillia’dan sonra sıradaki şampiyonun ne olacağı heyecanla beklenirken, birtakım söylentilerle, gelecek olan bir sonraki şampiyonun Yone olacağı iddia ediliyordu. Bazı oyun severler buna ihtimal vermezken, Riot Games sıradaki şampiyonun Yone olacağını duyurdu.

Aslına bakacak olursak; League of Legends’ı büyük bir ilgiyle takip eden oyun severlerin Yone’yi zaten tanıdığını söyleyebiliriz. League of Legends oyuncularının bildiği üzere, oyun içerisinde yer alan her şampiyonun kendine ait bir hikayesi var. Yone’yi ise Yasuo’nun hikayesinden tanıyorduk ve bu hikayeye Yasuo’nun gözünden tanıklık etmiştik.

Yasuo’nun hikayesine göre Yone ile Yasuo’nun arasında uzun süreli ve bir o kadar karışık abi kardeş ilişkisi var. Hikaye, Yasuo’nun, kardeşi Yone’ye ihanet ederek Yone’yi öldürmesinden çok daha öncesine, birlikte eğitim görüp büyüdükleri zamanları da konu ediniyor.

Oyun içerisinde yer alan karakterlerin hikaye yazarlığını yapan Michael “Riot Pls” Yichao, yaptığı açıklamada Yone’nin öyküsünü yazmaya başlarken, Yone’nin Yasuo ile benzerlik gösterecek bir karaktere sahip olmalarını istediklerini ancak bunun üzerinde yaptıkları çalışmalar sonucu Yasuo’dan daha çok Yasuo’ya benzerlik gösterebilecek bir karakter yapmanın mümkün olmadığını dile getiriyor.

Bu durum sonrasında ise Yone’nin farklı bir karaktere sahip olması gerektiğini ve kardeşi Yasuo’dan apayrı bir noktada olması gereken şampiyon haline gelmesi için çalıştıklarını söyledi.

Riot

Riot

Yone Sihirdar Vadisi’ne Ne Zaman Gelecek?

Yeni şampiyon olan Yone, bir sonraki yama olan 10.16 yaması ile Sihirdar Vadisi’ne gelecek. Tahmini olarak 5 Ağustos Çarşamba günü Yone ile daha yakından tanışacağız.

Yone’nin Yetenekleri

Yone’nin sahip olduğu hikayede de görüldüğü üzere ruhunu bedeninden ayırarak, ruhlar aleminde de özgürce hareket edebilen en yeni şampiyonumuzun yetenekleri bu özelliklerine göre şekillendi.

  • Q – Ölümcül Çelik

Rüzgarın gücü sayesinde düşmanlarına doğru atılan Yone, düşmanlarına fiziksel hasar verir. Yeteneği İki kere stacklendiğinde ise düşmanlarını havaya savuran bir dalga oluşturabilir ve bunula ilerleyebilir.

  • W – Tayfbiçen

Tayfbien yeteneği, isabet ettiği tüm rakip şampiyonlara büyü hasarı verir ve aynı zamanda Yone için kalkan oluşturur ve onu korur. Yeteneğin isabet ettiği şampiyon sayısına oranla kalkan gücü artış gösterir.

  • E – Özgür Ruh

Yone’nin rakip şampiyonlara saldırı ise biriktirdiği hasar miktarı işaretlenir ve bedenine döndükten sonra ise işaretlenen miktar kadar gerçek hasar vurur.

  • R – Mühürlü Kader

Bu yeteneği sayesinde Yone, yoluna çıkan tüm rakip şampiyonlara saldırarak son düşmanının arkasına ışınlanır. Yetenek saldırısına uğrayan ve etkilenen tüm rakip şampiyonlar bir noktaya toplanır ve havaya doğru savrulurlar.

Yone ile Sihirdar Vadisi, şimdiden eğlenceli olacağı benziyor. Yone ile rakiplerinizin korkulu rüyası olmaya hazır mısınız?

Toplam 1 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir