League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası Tarihi ve Yeri

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası Tarihi ve Yeri

 League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası Tarihi ve Yeri

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası’nın eylül ayında başlayacağını açıklayan Riot Games CEO’ su Nicolo Laurent, korona virüs nedeniyle yaşanan bu gecikmenin artık sona ereceğini belirtti. Dünyanın çeşitli bölgelerinden katılacak takımların şampiyonluk yolunda vereceği mücadelede seyircilerin yer alıp almayacağı konusunda ise herhangi bir ipucu verilmedi.

League of Legends 2020 Dünya Şampiyonasına Ev Sahipliğini Şangay Yapıyor

Korona virüs sebebiyle içinde bulunduğumuz sene içerisinde çoğu e-spor turnuvası, tarih belirtilmeksizin ertelenmiş ya da tamamı ile iptal edilmişti.

Ertelenen en büyük turnuvalardan biri de Dota 2 etkinliğiydi. Ödül havuzu en geniş erkinliklerden biri olan Dota 2’nin bu yılki The International 2020’nin 40 milyon doları aşması bekleniyordu. Ancak geliştirici ve yapımcı şirket Valve, turnuvanın 2021 yılından evvel gerçekleştirileceğinin duyurusunu yaptı.

Valve’un ise MOBA sektöründeki en büyük rakiplerinden biri olduğunu bildiğimiz Riot Games, en popüler oyunlar arasında yer alan League of Legends’ın Dünya Şampiyonası’nı ertelemeyeceğini söylerken, bir duyuru ile sevenlerine 2020 Dünya Şampiyonası’nın tüm aşamalarının her türlü önlemlerinin alınarak Şangay’da gerçekleşeceğini belirtti.

League of Legends Dünya Şampiyonası Başlangıç Tarihi

Dünyanın birçok bölgesinden gelen takımlar ile gerçekleşen League of Legends 2020 Dünya Şampiyonası, League of Legends’ın gerçekleştirdiği en büyük turnuvası olma özelliği taşıyor.

2011 yılında ilk turnuva başlangıcını yapan görkemli etkinlik, 2020 yılında Çin’in Şangay kentinde 25 Eylül’de başlayacak ve bir aylık süreç boyunca devam ederek 31 Ekim tarihinde şampiyonunu belirleyecek.

Taraftarların en büyük merakı ise turnuvanın izleyiciye açık olup olmayacağıydı. Turnuvanın grup aşamalarında izleyiciye yer verilmeyeceği bildirilirken, finallerin izleyicilere açık olup olmayacağı ise yerel yönergeler eşliğinde şekilleneceği belirtildi.

Oyuncu, taraftar ve şampiyonanın gerçekleşmesinde emeği geçen herkesin güvenliğini ve sağlığını korumak amacıyla birçok sağlık kuruluşunun rehberliğini kullandıklarını belirten Riot Games ekibi, şampiyona süresince hangi önlemleri aldıklarını belirtmedi. Ancak şampiyona başlangıcı tarihi yaklaştığı günlerde seyirci izni, sağlık ve güvenlik konularında Riot Games’ten bilgilendirme yazısı ile yönerge paylaşılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir