Football Manager 2021 Xbox Oyun Konsoluna Geri Dönüyor

Football Manager 2021 Xbox Oyun Konsoluna Geri Dönüyor

 Football Manager 2021 Xbox Oyun Konsoluna Geri Dönüyor

Football Manager 2021 Xbox oyun konsoluna geri dönüyor. Sports Interactive tarafından geliştirilen ve SAGA tarafından dağıtılacak olan Football Manager oyun serisinin en yeni sürümü olan Football Manager 2021 ile birlikte oyun Xbox’a geri dönüyor.

Popüler menajerlik oyunu Football Manager, oyuncular tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da merakla bekleniyor. Manejerlik oyunun geliştiricisi olan Sports Interactive, Football Manager Touch ve Football Manager Mobile ile ilgili yeni detayları açıkladı. Buna göre oyuna ait Erken Erişim sürümlerinin oyuna iki hafta önceden erişim imkanı sunacağı belirtildi. Ayrıca şirketten Xbox müjdesi geldi. Yapılan açıklamaya göre Football Manager oyun serisi FM21 ile birlikte 13 yıllık bir aradan sonra Xbox evrenine geri dönecek.

Football Manager 2021 Xbox Geri Dönüşü

Geliştirici şirket Sports Interactive yaptığı açıklamada, Football Manager 2021 oyununun Ekim ayının başlarında resmen duyurulacağını ve 24 Kasım itibariyle de oyuncularla buluşacağını belirtti. Oyunun Touch sürümüne göre tasarlanan Xbox sürümü ise oyunun orijinal çıkış tarihi olan 24 Kasım tarihine yetişemeyecek. Football Manager 2021 Xbox sürümü daha sonra Aralık ayında piyasaya çıkacak.

Football Manager oyun serisinin stüdyo direktörü olan Miles Jacobson, resmi Twitter hesabı üzerinden Football Manager 2021 oyununun PlayStation’a gelip gelmeyeceği sorularına cevap verdi. Miles Jacobson verdiği cevapta, “Bu çok soruluyor ve cevabım için başım belaya girebilir. Xbox’taki arkadaşlarımız yıllarca konsollarına geri dönmemizi istediklerini bildirdiler. Hem FM19 hem de FM20’de döngü, Gamepass’te sona erdi ve şimdi FM21, Xbox One ve Xbox Series X/S’te. Sony bunları yapmadı.” ifadelerini kullandı. Yapılan bu açıklama ile birlikte Microsoft’un Football Manager 2021 Xbox’a gelmesi için hevesli olduğu ancak FM’nin PlayStation’a gelmesi için Sony’nin bir çabası olmadığı ortaya çıktı ve FM’nin PlayStation’a gelmeyeceği anlaşılmış oldu.

Football Manager’ın yakında çıkacak olan Football Manager 2021 için yaptığı açıklama şu şekilde;

Football Manager 2021’in (PC/Mac) 24 Kasım’da Steam ve Epic Games Store’da piyasaya çıkacağını açıklamaktan mutluluk duyuyoruz. Katılım sağlayan dijital mağazalardan FM21 için ön sipariş veren hayranlar %10 indirim ve oyunun tam çıkış tarihinden yaklaşık iki hafta önce çıkacak Erken Erişim sürümüne erişim kazanacak. Önceki yıllarda olduğu gibi oyunu Steam aracılığıyla (artık Epic Games de dahil) satın alanlar ayrıca Football Manager 2021 Touch’ı da (PC/Mac) ücretsiz edinecek. Football Manager, Football Manager 2021 Xbox Edition ile 2007’den beri ilk defa Xbox’a geri geliyor. Xbox kumandasıyla tam optimizasyon için dikkatli bir şekilde yeniden tasarlanmıştır ve Microsoft’un Play Anywhere teknolojisi sayesinde oyununuza herhangi bir Windows 10 PC’de devam edebilirsiniz. Xbox One’a ek olarak FM21 yeni Xbox Series X ve Xbox Series S’de de mevcut olacaktır ve oyunu bu platformların tümünde oynayabilmeniz için tek fiyat olacaktır. Football Manager 2021 Touch (iOS ve Android) ve Football Manager 2021 Mobile (iOS ve Android) için tam çıkış ayrıntıları yakında sunulacaktır ve Nintendo Switch için Football Manager 2021 Touch’ın Aralık’ta seriyi tamamlaması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir