En Çok Oynanan Oyunlar

En Çok Oynanan Oyunlar

 En Çok Oynanan Oyunlar

En Çok Oynanan Oyunlar: Günümüzde özellikle turnuvaların ortaya çıkması ve ortaya birçok popüler oyunun çıkmasıyla birlikte insanlar oyunlara yönelmiştir. Günümüzde özellikle en çok oynanan bilgisayar oyunları arasında Counter Strike, PUBG ve ETS oyunları gelmektedir.

Bu tür oyunlar oyuncuların sıklıkla oynadığı ve her bilgisayarda yüklü bulunan oyunlardır. Oyunların bu denli sevilmesinin nedeni grafiklerinin gelişmiş olması ve oyunun içeriğinin güzel olmasıdır. Özellikle CS:GO ve LOL gibi oyunların uluslararası arenalarda sürekli olarak oynandığı bir gerçektir. Günümüzde bu oyunları profesyonel bir şekilde oynayarak para kazanan kişiler dahi bulunmaktadır.

En Çok Oynanan Oyunlar

Counter Strike Oyunu

CS:GO oyunu özellikle ilk çıktığı yılda milyonlarca oyuncuyu kendisine bağlamış bir oyundur. Oyunun bu denli oynanmasının en büyük nedeni yıllardır bu sektör içerisinde olması ve ilk çıkan savaş oyunlarından birisi olmasıdır. Özellikle CS oyunu ilk 1999 yılına Half Life oyunuyla birlikte çıktığında birçok kişi bu oyunu anında oynamaya başlamıştır. İlk çıktığı yıldan bu yana arasından 20 yıl geçmesine rağmen oynanmasının en büyük nedeni duyulan özlem ve kalitedir.

2020 Yılında En Çok Oynanan Oyunlar

2020 yılı içerisinde birçok oyuncu kendisine boş zaman buldu ve bu konuda oyunlara yoğunlaştı. Oyuncuların bu yıl oynadığı en çok oyunlardan birisi League of Legends oyunudur. Her iki takımda 5’er kişilik ekiplerden oluşur. Oyunun içerisinde 140 adet şampiyon bulunur. Gerekli görevleri yerine getiren oyunu kazanır.

2020 yılında en çok oynanan oyunlardan biriside Fortnite oyunudur. Fortnite oyunu henüz yeni olmasına ve 2017 yılında çıkmasına rağmen en çok oynanan oyunlar arasında yerini almayı başarmıştır. Oyun içerisinde online olarak oynanmasıyla özellikle bir günde 50 milyon kişinin aynı anda oyunu oynadığı bilinen bir durumdur.  2020 yılı içerisinde en çok oynanan oyunlardan birisi PUBG oyunudur.

Dünyada en çok sevilen oyunların başında gelmektedir. Bir çeşit savaş oyunu olan bu oyunda 100 kişilik bir hayatta kalma mücadelesi izlenmektedir. PUBG oyunu ayrıca çok oyunculu bir şekilde oynanmaktadır. Silahlar, kasklar ve zırhlar toplanarak oyunun içerisinde hazır hale gelmeye çalışılır.

Toplam 1 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir