eFootball PES 2021’in Muhtemel Çıkış Tarihi

eFootball PES 2021’in Muhtemel Çıkış Tarihi

 eFootball PES 2021’in Muhtemel Çıkış Tarihi

eFootball PES 2021’in muhtemel çıkış tarihi belli oldu. Oyun severler tarafından merakla beklenen ve yılın en çok beklenilen oyunu PES 2021’in çıkış tarihi, Avustralya Sınıflandırma Kurulunun web sitesinde yer alan açıklama ile kesinleşti. Alınan bilgiler ışığında Konami, eFootball PES 2021’in çıkış tarihinin 15 Eylül 2020 olacağını planlıyor.

eFootball PES 2021 Avustralya Sınıflandırma Kurulu Açıklaması

Oyun gelişimini Japonya’da merkezli Konami’nin üstlendiği PES serisi, FIFA ile beraber dünyanın en sevilen ve en popüler futbol oyunları serilerinden biri olma özelliğini taşıyor. Her yıl yeni bir oyun serisi ile futbol oyunu tutkunlarıyla buluşan oyun, sonbaharda eFootball PES 2021 ile sahnelere tekrar çıkmak için hazırlanıyor.

Uzun bir süredir dolaşan söylentiler arasında, PES 2021’in aslında PES 2020 için sezon güncellemesi özelliği taşıyacağı yönündeydi. Alınan bilgiler, Avustralya’da film, video oyunu ve yayımları kategorilerle ayrıştıran Avustralya Sınıflandırma Kurulunun web sitesinden bizlere ulaşıyor. Kurulun web sitesinde yayınladığı içeriklerde ise oyunun çıkacağı tarih net bir şekilde ifade ediliyor.

eFootball PES 2021 Muhtemel Çıkış Tarihi: 15 Eylül 2020

Avustralya Sınıflandırma Kurulu ile birlikte birçok web sitesinde de PES 2021’in çıkış tarihi paylaşıldı. Sosyal medyada da yer verilen bu bilgilere göre eFootball PES’in 2021’in çıkış tarihi için 15 Eylül 2020 tarihi olarak planlandığına yer verildi. Bahsi geçen bu bilgilerin doğruluk payının ne derece olduğunu henüz bilinmezken, PES 2020’nin de geçtiğimiz senede, eylül ayında çıktığını göz önünde bulundurarak eylül ayında yeni bir seri ile karşılaşacağımızın muhtemel olduğunu söyleyebiliriz.

Konami’nin futbol oyununda ezeli rakibi olan FIFA serisinin sahibi Amerika merkezli şirket olan Electronic Arts, geçtiğimiz dönemlerde yer aldığı bir etkinlikte yeni oyunu olan FIFA 2021’in çıkış tarihinin duyurusunu yapmış, 9 Ekim’i göstermiştir. Buradan yola çıkarak PES oyunlarının geçtiğimiz dönemlerde FIFA oyunlarından önce çıktığı ve benzer olarak bu sene de aynı durumla karşılaşabileceğimizi söyleyebiliriz.

Dolanan söylentilerin kaynağı her ne kadar sağlam olsa da PES 2021’in çıkış tarihi bir iddiadan ibaret. Dikkate alınması gereken açıklamayı Konami’den beklememiz gerekirken, şimdilik muhtemel çıkış tarihi Eylül 2020 gibi görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir