Cyberpunk 2077’nin oyun haritası ortaya çıktı!

Cyberpunk 2077’nin oyun haritası ortaya çıktı!

 Cyberpunk 2077’nin oyun haritası ortaya çıktı!

Tüm oyun dünyasının merakla beklediği oyunlardan birisi olan Cyberpunk 2077’nin oyun haritasının tüm detayları ortaya çıktı. Oyunun kutulu kopyaları, Cyberpunk 2077’nin hikayesinin süreceği Night City’nin 6 bölge üzerinde kurulu olacağını da ortaya çıkardı. Ayrıca haritanın birçok detayı da elbette ki artık biliniyor. İşte biz de Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere Cyberpunk 2077’nin ortaya çıkan haritası hakkında bilgi vereceğiz.

Cyberpunk 2077 oyun haritası nasıl olacak?

CD Projekt RED şirketinin geliştirdiği Cyberpunk 2077 herkes tarafından beklenen bir oyundu. Uzun zamandır oyundan pek bir bilgi alamadığımız için de merakımız bir hayli arttı. Oyunun hazırlanan kutulu kopyaları ile oyunun geçtiği Night City haritasının tüm detayları ortaya çıktı.

ResetEra adlı oyun forumunda paylaşılan görsellere göre Night City tam olarak altı büyük bölgeden oluşuyor. Harita üzerinde yer alan bölgeler ise Watson, Westbrook, Santo Domingo, Pacifica, Heywood ve City Center şeklinde isimlere sahip. Oyuna ilk başlarken spawn olacağımız bölge ise Watson olduğu için bu bölgenin adını daha önce de duymuştuk.

Haritanın paylaşılan görselleri ise şöyle

Cyberpunk 2077’nin özellikle açık dünya deneyimi konusunda bir hayli harikalar yaratacağını bekliyorduk. O yüzden oyunun haritasının geniş olması pek şaşırtmadı doğrusu. Ancak bu haritayla birlikte gerçekten mükemmel bir oyun olacağını hissetmemek elde bile değil.

Eğer hatırlarsanız daha öncelerde oyundaki gerçek bir bölgenin görüntüsü sızdırılmıştı. Üstteki haritaya baktığımız zaman, daha önce sızdırılan görüntüyle oldukça benzerlik gösterdiğini görebiliyoruz. Elbette, aşağıdaki görüntünün nasıl sızdırıldığı hakkında da pek bir bilgimiz yok.

Oyun sürekli ertelendiği için artık oyunu bekleyenler isyan etmeye başlamıştı. Oyunu geliştiren şirketin çalışanları ise lansman gününe oyunu yetiştirebilmek için haftada 6 gün çalışmak zorunda kalıyorlar. Bu denli zorlu sürece rağmen oyunun ertelenme ihtimali hala var. Yine oyun ertelenirse 2021 yılına kadar da sarkabilir.

Umarız oyun ertelenmez çünkü bu denli büyük çaplı bir yapımın ertelenmesi gerçekten hiç iyi olmaz. Zira bu Cyberpunk 2077 gibi bir açık dünya sunan oyunların sayısı iki elin parmağını geçmeyecek kadar. Merakla beklediğimiz bu oyun hakkında oluşan bütün gelişmeleri sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir