Son 10 Yılda En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

Son 10 Yılda En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

 Son 10 Yılda En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

Son 10 yılda en çok indirilen mobil oyunlar hangileridir? Özellikle Android platformunda çıkış yapan mobil oyunlar bazen o kadar çok seviliyor ki taklitleri bile çok ciddi indirme sayılarına ulaşabiliyor. Bu yazıda en çok indirilen mobil oyunlar listesi yapacağız. Bu liste Play Store verilerine göre yapılmıştır. App Store başta olmak üzere diğer uygulama marketlerinin verileri listeye dahil edilmemiştir. Son 10 yılın en çok indirilen mobil oyunları ise şöyle;

En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

Subway Surfers

En çok indirilen oyunlar listesinde Subway Surfers, başı çekiyor. Tüm zamanların en çok indirilen oyunu unvanını elinde bulunduran bu oyun, 1 milyarın üzerinde indirme sayısına sahip. Ücretsiz olarak erişilebilen bu oyun, 32 milyonun üzerinde puanlamaya sahip ve puan ortalaması ise 4,5. Oyunda bekçi tarafından kovalanan bir karakteri sağa, sola, aşağı ve yukarı hareket ettirerek altınları topluyor ve bu şekilde puan kazanıyorsunuz.

Candy Crush Saga

Yine 1 milyardan fazla indirme sayısına sahip olan bu oyun, listenin ikinci sırasında yer alıyor. 28 milyon kullanıcı tarafından oylanan oyunun puan ortalaması 4,6’dır. Candy Crush Saga’da aynı renk ve şekilde olan 3 nesneyi alt alta veya yan yana getirerek patlatıyorsunuz. Her patlattığınız nesne için puan kazanıyorsunuz ve her seviyeyi geçmek için bir puana ulaşmanız gerekiyor.

My Talking Tom

Üçüncü sırada bulunan bu oyunun indirme sayısı 500 milyonun üzerinde. Bu oyunun temel mantığı ise yavru bir kediye bakarak, kediyi büyütmektir. Örneğin, kediye yemek yedirmeli, oyun oynatmalı, banyo yaptırmalı ve uykusu geldiği zaman da uyutmalısınız. Oyun içerisinde zaman geçirebileceğiniz birden fazla oyun bulunmaktadır.

Mobil Oyunlar

Temple Run 2

Listenin dördüncü sırasında yine birçoğumuz tarafından bilinen Temple Run 2 var. 9 milyon kullanıcı tarafından oylanan oyunun puan ortalaması ise 4,3’tür. Subway Surfers’e benzeyen bu oyunda bir köpek tarafından kovalanıyorsunuz. Engellere takılmadan giderek yüksek puanlar elde etmeyi hedefliyorsunuz.

Clash of Clans

Listenin son sırasında ise Clash of Clans bulunuyor. Aynı zamanda en çok indirilen online oyun unvanına sahip. Savaş temalı olan bu oyunda, kamplar kurarak askerler yetiştiriyorsunuz. Sonrasında diğer oyuncularla savaşıyor ve elde ettiğiniz ganimetlerle köyünüzü geliştiriyorsunuz. Diğer oyunlara göre daha uzun süreler oynayabileceğiniz bir oyun.

Counter Strike Android Nasıl Yüklenir? içeriğimize göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir