En iyi mobil strateji oyunları 2020

En iyi mobil strateji oyunları 2020

 En iyi mobil strateji oyunları 2020

Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere en iyi mobil strateji oyunları 2020 konusundan bahsedeceğiz.

Cep telefonlarının gelişmesi ve mobil oyunlarının çıkmaya başladığı dönemde, artık kimse bilgisayardan strateji oyunu oynamaz oldu. Çünkü akıllı telefonlara oldukça kaliteli oyunlar çıkmıştı bile. Ayrıca strateji oyunlarının tutulduğunu gören herkes bir anda strateji oyunu yapmaya başladı.

Herkes bu konuya el atınca, elbette ki kocaman bir strateji oyunu çöplüğü oluştu. Biz de bu yazıyı hazırlarken, aslında bu çöplüğün içinde bulunan nadide oyunları seçip size sunmak istedik. Eğer siz de strateji oyunu delilerinden birisiyseniz, sizler için hazırladığımız listeye geçebiliriz.

En iyi mobil strateji oyunları

1- Clash Of Clans

Belki birçok kişi bu oyunu biliyordur ve oynamıştır. Ancak hem bilmeyenler hem de bir dönemler oynadığını sananlar için biraz oyundan bahsetmem gerekiyor. Clash Of Clans yıllar yıllar önce piyasaya çıkmış bir mobil strateji oyunudur. Bu oyunda ki amacımız köyümüzü olabildiğince yükseltmektir.

En azından bir 9. veya 10. belediye binasına ulaştığınız zaman, altı ay – bir yıl gibi bir süreyi feda etmiş oluyorsunuz. Bu oyunda köyünüzün her şeyini fullemek yıllarınızı alabilir. Zaten her yıl oyuna yeni bir belediye binası sürümü geliyor. Eğer daha önce oynadıysanız bile, tekrar başlamamanız için hiçbir neden yok.

Supercell firmasının en popüler ve en çok oyunlarından biri olan Clash Of Clans, insana her gün oyuna girme ihtiyacı hissettirir. Çünkü köyünüzü artık sahiplenmeye başlıyorsunuz. Eğer indirip, oynamak istiyorum diyorsanız aşağıda bulunan linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Link:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.supercell.clashofclans&hl=tr

App Store: https://apps.apple.com/tr/app/clash-of-clans/id529479190

2- Plants vs Zombies 2

Plants vs Zombies 2, çıktığı yıllarda bir hayli popülerdi ve oldukça yüksek sayıda bir oyuncu sayısı vardı. Kısaca açıklamak gerekirse bu oyunda ki yegane amacımız, tarlamıza yerleştirdiğimiz bitki biçimde ki savunmalarla rakip zombileri alt etmek. Oyunda bulunan savunma binaları gerçek bitkilerden oluşturulmuş.

Bu oyuna başladığınız anda bağımlısı olabilirsiniz. Çünkü seviye atladıkça daha da zorlaşıyor ve eğlenceli hale geliyor. E haliyle bu da telefonunuzu elinizden düşürmemenize sebep olabilir. Eğer bu oyunu oynamak istiyorum diyorsanız aşağıda bulunan linke tıklayıp, indirebilirsiniz.

Link:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ea.game.pvz2_row&hl=tr

App Store: https://apps.apple.com/us/app/plants-vs-zombies-2/id597986893

3- Kingdom Rush

kingdom rush

Kingdom Rush – Tower Defense, adı üstünde kule kurarak savunma yapabileceğimiz bir oyun. Oyunda bulunan kuleleri oyun paramızla satın alıp harita şeklinde olan parkura yerleştirmemiz gerekiyor. Tanklar, askerler gibi çeşitli rakiplerle karşılaştığımız bu oyunu oynamak çok zevkli oluyor.

Oyunda ki savunma planlamasını iyi yapamadığınız zaman rakip sizi alt etmeyi başarabiliyor. Ancak savunma hattını iyi oluşturursanız rakipleri bir bir alt edebilirsiniz. Bölüm bölüm geçebiliyorsunuz ve oyunun ilerleyen bölümlerinde beyniniz birazcık yanabiliyor. Eğer oyunu oynamak istiyorum diyorsanız aşağıda bulunan linke tıklayabilirsiniz.

Link:

Play Store: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ironhidegames.android.kingdomrush&hl=tr

App Store: https://apps.apple.com/us/app/kingdom-rush/id516378985

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir