PS4 Oyunları PS4 Pro’ya Nasıl Aktarılır?

PS4 Oyunları PS4 Pro’ya Nasıl Aktarılır?

 PS4 Oyunları PS4 Pro’ya Nasıl Aktarılır?

PS4 oyunları PS4 Pro’ya nasıl aktarılır? Sony markasının yeni oyun konsolu olan PlayStation 4 Pro tanıtıldı. PlayStation 4 Neo konsoluna geçiş olarak nitelendirilen bu ürün satış grafikleri ile ne kadar iyi bir iş yaptığını da gösteriyor.

Sony PlayStation 4 Pro 10 Kasım 2016 tarihinde çıkarıldı. Ülkemizde de satışa çıkarılan bu cihaz hakkında pek çok kişi aynı soruyu sordu. PS4 oyunları PS4 Pro’ya aktarılır mı? Sony, aktarımın kolay olması için ekstra önlem alarak bu sorunun da cevabını vermiş oldu. Marka tarafından yapılan resmi açıklamaya göre PS4 oyunları PS4 Pro’da oynanabilecek. Sony bu işi kolay hale getirmek için birtakım önlemler aldı. PS4 üzerinde oynanan tüm oyunlar ve bu oyunlarla ilgili diğer içeriklerin tamamı PS4 Pro’ya aktarılıyor.

USB ve HDD ile aktarmadaki yavaşlık konusunda da belirli çözümler oluşturuldu. Aktar işi şimdi ethernet kablo ile yapılıyor. Bu da sizlere büyük bir zaman kazandırıyor. Üstelik Sony, ethernet kablo ile aktarma yapmanın standart olacağını da açıkladı. Aktarma işlemi PS4’den PS4 Pro ile sınırlı kalmıyor. PS4’den diğer cihazlara da kolayca aktarım yapılabilecek.

PS4 Oyunları Aktarma İşi Hangi Şartlarda Yapılıyor?

Aktarma işini yapabilmek için hangi şartların olması gerekir?

  • Aktarma yapılacak konsolların PSN hesabından girilmesi,
  • Konsolların 4.000 ve üzeri güncellemeyi alabilme özelliğinin bulunması,
  • Bunları yapamıyorsanız PSN hesabınıza girerek her şeyi baştan indirmelisiniz.

PS4’ten PS4 Pro’ya Oyun Aktarma

PS4 Oyunları
PS4 Oyunları

PlayStation’ın resmi açıklamasına göre aktarım işi son derece kolay bir şekilde yapılıyor. Tüm oyunlarınızı, kayıt dosyalarımızı ya da videolarınızı ethernet kablosuyla PlayStation 4 Pro’ya kolayca aktarabilirsiniz. Eskiden olduğu gibi UBS hızları nedeniyle harici hard disk üzerinden PS4 Pro’ya aktarım yapmak sizler için işkenceye dönüşebilirdi. Bununla beraber hard disk üzerinden atmak istediğinizde önce yedek yapmamız gerekiyor. PlayStation 4 Pro’da büyük veriler şimdi kolayca aktarılıyor. Ethernet kablosuyla aktarım PS4 için yeni standartlardan bir tanesi oluyor.

İşlem için iki makinenin de aynı PSN hesabından giriş yapması en önemli konularda bir tanesidir. İki konsol üzerinden de giriş yapılması durumunda tüm oyunlarınız, bilgileriniz ve verileriniz yeni konsolunuza kolayca aktarılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir