PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

 PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür?

PS4 fabrika ayarlarına nasıl döndürülür? PS4, pek çok kullanıcının isteyerek tercih ettiği, oyun için tasarlanmış vazgeçilmez bir cihazdır. Ancak kimi zamanlarda daha iyi performans için PS4’ü fabrika ayarlarına döndürmek gerekmektedir.

PS4 Fabrika Ayarlarına Nasıl Döndürülür? Detaylar

PS4 fabrika ayarlarına döndürme işlemi sanılanın aksine oldukça basittir. Her cihazda olduğu gibi PS4 cihazı da kullanımından belirli bir süre sonra ayarı sıfırlama işlemine gereksinim duymaktadır. Cihazlarda fabrika ayarlarına döndürme işleminin gerekli durumlarda ya da belirli aralıklarla yapılması, cihazınızın hem performansını yükseltecek hem de ömrünü uzatacaktır.

Peki PS4 fabrika ayarlarına nasıl döndürülür? Özellikle PS4 yavaşlama durumuna yönelik yapılacak en köklü çözüm PS4 sıfırlama işlemidir. PS4 fabrika ayarlarına döndürme işlemine geçmeden önce sistem yazılımını ayarlar bölümündeki sistem yazılımı güncellemesi kısmından güncellemeniz gerekmektedir.

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme İşlemi Nasıl Yapılır?

PS4 fabrika ayarlarına döndürme işlemi birkaç adımdan oluşan basit bir yöntemdir. İlk etapta cihazınızın ayarlar menüsüne girin. Ayarlardaki PSN bölümünde ana ps4 sistemi olarak etkinleştir seçeneği göreceksiniz. Bu seçeneği devre dışı hale getirmeniz gerekmektedir. Bu işlem sonucunda cihazınız yeniden başlayabilir.

Bu işlemle birlikte PS4’ü ana sistemden çıkarmış olacaksınız. Sonraki adımda ise yine ayarlar menüsünde yer alan sıfırlama kısmına gelmeniz gerekmektedir. Burada yer alan PS4 sistemini sıfırlar kısmına gelin. Bu ekranda hızlı ve tam seçeneğinin yer aldığını göreceksiniz.

Buradan tam seçeneği seçin. Bu seçenek, cihazınızdaki tüm oyun, içerik ve ayarlarınızı silecektir.

PS4 fabrika ayarlarına döndürme işlemi yaklaşık olarak 1 saat kadar sürecektir. Yapılan bu sıfırlama işleminin ardından PS4 cihazınız yeniden başlayacaktır. Daha sonra kurulum işlemini yeniden yapmanız gerekmektedir. PS4 fabrika ayarlarına döndürme işlemi tüm oyunların silinmesine neden almaktadır ancak satın aldığınız oyunları kütüphane konumundan yeniden yükleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir