Youtube Gaming’den 50.000 $ ödüllü mobil oyun turnuvası

Youtube Gaming’den 50.000 $ ödüllü mobil oyun turnuvası

 Youtube Gaming’den 50.000 $ ödüllü mobil oyun turnuvası

Popüler video sitesi olan Youtube’un canlı oyun platformu olan Youtube Gaming, 50.000 $ ödüllü bir mobil oyun turnuvası düzenliyor. Twitter hesabından turnuvanın duyurusunu yapan Youtube Gaming, bu turnuvayla birlikte birçok yeni izleyici kazanabilir. Biz de Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere Youtube Gaming’in düzenlediği mobil oyun
turnuvası hakkında bilgi vereceğiz.

Youtube Gaming’in düzenlediği büyük turnuvaya 7 adet youtuber katıldı. Bu youtuberlar Clash With Ash, Orange Juice Gaming, KairosTime, Medalcore, Lex, Her Gaming ve Powerbang Gaming oldu. Bu youtuberlar yüksek seviyede izleyici kitlesine sahip olduğu için turnuvayı binlerce kişinin izlemesi bekleniyor.

Türkiye’de pek popüler olmasa da yurt dışı ülkelerinde canlı yayın platformları arasındaki en büyük platformlardan birisi. Geçtiğimiz günlerde Twitch platformundan yasaklanıp Youtube Gaming platformunda yayın açmaya başlayan Dr. Disrespect adlı yayıncı, ilk yayınında 334.000’den fazla anlık izleyiciye ulaşmıştı. Şu anlık ise yayınlarını yaklaşık olarak 100.000 izleyici izliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir