Ünlü oyuncu flusha hile mi kullanıyor? Starix’ten şaşırtıcı iddia!

Ünlü oyuncu flusha hile mi kullanıyor? Starix’ten şaşırtıcı iddia!

 Ünlü oyuncu flusha hile mi kullanıyor? Starix’ten şaşırtıcı iddia!

Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere NaVi efsanesi starix’in, ünlü oyuncu flusha’yı hile kullanmakla suçlaması üzerine iddiaları hakkında bilgi vereceğiz.

Natus Vincere denilince akla gelen ilk isimlerden biri olan Sergey “starix” Ishchuk, Dünya üzerinde bir hayli tanınan Flusha’yı hile yapmakla suçladı. Bu da elbette ki E-Spor camiasını ikiye böldü ve kafalarda bazı soru işaretleri bıraktı.

Profesyonel CS:GO oyuncusu starix’in açıklamalarına göre flusha, düzenlenen bir LAN turnuvada hile yaparken turnuvanın yetkililerine yakalanıyor. Ardından da bu olayın yayılmasını istemeyen VALVE, üstünü bir şekilde örtmeyi başarıyor.

VALVE’nin olayın üstünü örtmesinin sebebine bakacak olursak, bu denli başarılı ve tanınan bir oyuncunun hile çıkmasının tüm CS:GO E-Spor arenasına zarar verebileceği ihtimali sonucu karşımıza çıkıyor. Birçok Major turnuva kazanan flusha’nın hile çıkması, oyunun gidişatını değiştirebilir ve popülerliğini kaybettirebilirdi.

Bu olayların ardından CS:GO Topluluklarından bazıları bu olayın doğru olduğunu düşünüyor, bazıları ise tamamen yalandan ve flusha’ya yapılan bir taşlama olduğunu savunuyor. Çünkü bu iddiaların herhangi bir kanıtı olmaması, insanları arada bırakıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir