ScreaM CS:GO’ya veda ediyor

ScreaM CS:GO’ya veda ediyor

 ScreaM CS:GO’ya veda ediyor

Yıllar boyunca CS:GO’nun E-Spor dünyasında çok önemli maçlara imza attı. Mükemmel takımlarda oynadı ve mükemmel anlar yaşattı. Adil “⁠ScreaM⁠” Benrlitom HLTV.org ile yaptığı röportajda Counter-Strike’dan emekli olup, VALORANT ile kariyerini devam ettirmek istediğini söyledi.

ScreaM, röportajın başlarında şu ifadeleri kullandı “Oyunu değiştirmeyi hiç düşünmemiştim çünkü benim için CS gibi bir oyun yok. CS ile büyüdüm, bu yüzden geçiş yapmayı hiç düşünmedim, ama bir gün devam etmem gerektiğini biliyordum.”

ScreaM’in kariyeri aslında bir noktada yavaş yavaş dibe gitmeye başladı. Kariyerinin neden çöktüğünü anlamak için “Maniac” adlı oyuncunun açıklamalarına göz atmamız iyi olacaktır. Çünkü KQLY VAC Ban yüzünden diskalifiye edildiğinde ve oyuncu açığı olduğunda ScreaM’in neden alınmadığını açıklıyor.

O [ScreaM], bir bütün olarak bir takım için profesyonel bir oyuncu olarak ihtiyacımız olan birçok nitelikten yoksundu. KQLY diskalifiye edildiği sırada takım arkadaşlarım onunla çoktan oynamıştı ve ScreaM’in ateş gücü inanılmaz olsa bile ihtiyaç duyulan profil olmayacağı çok açıktı, herkes bunu biliyor. Büyük resmi stratejik nokta gibi düşünmelisiniz.

Bu konuda ScreaM ne düşünüyor ?

scream

ScreaM oynanış tarzı gereği fazla sıkılmaması gereken ve tarzına bağlı kalması gereken bir oyuncu. Ancak takımlar kendisiyle çalışmak için tarzını değiştirmesi gerektiğini söylemiş. Bu da onun kariyerinin dibe doğru çökmesine neden olmuş.

Sanırım tek pişmanlığım, kariyerimin bir noktasında oyun tarzımdan şüphe duymuş olmamdır. İnsanları mutlu etmek, farklı bir şekilde oynamak için değişmeye çalıştım. Bir noktada adeta kayboldum ve her şeyi yeniden yapmak zorunda kaldım. Artık böyle bir problem yaşamıyorum. Büyüdüm, gençken biraz daha duygusaldım ve insanlara çok güvenirdim. Benim için takımdakiler kardeşlerim gibiydi, ama durum böyle değil. Bu oyunda insanlar senin arkadaşın değil, sadece çalışmak, rekabet etmek, en iyi olmak için buradalar.

 

Aynı zamanda benim hatamdı. Takımıma, ‘Dinleyin çocuklar, özgür olmam lazım, pozisyonlarımın olması gerekiyor, iyi pozisyonlarda olmam gerekiyor ki bu pozisyonlarda en iyisi olabilirim’ gibi şeyler söylemek imkansız gibiydi. Çünkü takımlarımda her zaman başka iyi oyuncular vardı ve bu oyuncular bu pozisyonları alıyorlardı, ben diğerlerine nazaran daha kötü pozisyonları alırken, kendimi feda etmem gerektiğini hissettiğim, tam potansiyelimi konuşturarak oynamadığım yerlerde. Asla tam potansiyelimle oynayamadım.

ScreaM’in veda konuşması

scream

Ardından adeta CS:GO’ya bir veda konuşması yapıyor ve insanlara artık Valorant’a geçeceğini duyurmuş oluyor.

Tüm hayatım CS’de geçti. Gerçekten iyi vakit geçirdim. Bu bir veda değil. İlerlemek ve geleceğim hakkında düşünmek zorundayım. CS bana çok şey verdi ve keşke her şey daha farklı olsaydı. Keşke daha iyi olabilseydim. Keşke CS’de biraz daha iyi kullanılsaydım, çünkü doğru kullanılırsam her yıl ilk 20 oyuncu arasında olabileceğimi biliyorum.

Topluluk benim için her zaman harikaydı, bu yüzden bunu her zaman hatırlayacağım. Her yerde benden hoşlanmayan insanlar var ama daha çok insan bana sevgisini verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir