League of Legends Ping Düşürme Yöntemleri

League of Legends Ping Düşürme Yöntemleri

 League of Legends Ping Düşürme Yöntemleri

League of Legends ping düşürme yöntemleri nelerdir? İnternetimizin hız seviyesi, özellikle oyun oynuyorsak hepimiz için çok önemli bir konu haline geliyor. Fakat şunu belirtmek gerekir ki söz konusu internet hızı olduğunda ne yazık ki pek de şanslı bir ülkede yaşadığımız söylenemez. Ülkemizin birçok bölgesinde eski tip altyapılar hala kullanılmakta ve ne yazık ki Avrupa ülkeleri ile kıyasladığımızda oldukça geride sayılırız. Yüksek hızlı internet paketleri için bütçelerimizin sınırlarını zorlasak da bulunduğumuz bölgenin altyapısı yüksek hız almamıza mani olabiliyor.

Oyunlarda ”ms” olarak da gördüğümüz ping ise bilgisayar ile sunucu arasındaki veri trafiğinin iletilme hızını temsil ediyor.

League of Legends’da Ping Sorunları

Dünya çapında en büyük MOBA oyunları arasında yer alan League of Legends’ta da her oyunda yaşandığı gibi ping sorunları yaşanmaktadır. Birçok oyun sever, internet altyapısının kötü olmasından dolayı League of Legends’da ping sorunu yaşayabiliyor.

Biz de bu sorunun farkında olarak, yazımızda League of Legends için ping düşürme yöntemlerine değineceğiz. Verdiğimiz tavsiyeleri uygularsanız, az da olsa pinginizin düştüğünü görecek ve daha rahat bir oyun deneyimi yaşayabileceksiniz.

League of Legends Ping Düşürme Yöntemleri Nelerdir?

Günümüzde ping sorunu ile hemen hemen her oyunda karşılaşıyoruz. Ancak League of Legends’ın Türkiye sunucusuna sahip olmasından dolayı kimi zaman düşük pingler alabiliyoruz. Bu durum, herkes için geçerli olmayabiliyor. League of Legends oynayan birçok oyun sever, internet altyapısının kötü olmasından dolayı çok yüksek pingler alabiliyor.

  • Arka Planda İnternet Tüketen Uygulamalar Varsa Kapatın

İlk olarak, arka planda internet tüketen uygulamalar varsa kapatın. İnternet tarayıcınız açıksa kapatmanız halinde ping değeriniz düşecek ve daha rahat bir oyun deneyimi yaşayacaksınız.

  • VPN Uygulamasını Kapatın

Herhangi bir VPN uygulaması kullanıyorsanız, kullanmayı durdurmalı ve kapatmalısınız. Çünkü League of Legends kendi serverına sahip bir oyun. Vpn ile başka bir ülkeden internet kullanmanız, ping değerinizin yükselmesine neden olacaktır.

  • Kabloları Kısa Tutun

Modeminizde yer alan Ethernet kablosunu mümkün olduğu kadar kısa tutmanız gerekiyor. İnternete Wifi ile bağlanıyorsanız, modeme yakın bir yerde durun. İnternetle olan mesafenizi ne kadar azaltırsanız, ping değeriniz o kadar düşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir