League of Legends FPS Arttırma Yöntemleri

League of Legends FPS Arttırma Yöntemleri

 League of Legends FPS Arttırma Yöntemleri

League of Legends FPS arttırma yöntemleri nelerdir? FPS, terim olarak Frame Per Second yani saniyedeki kara hızı anlamına karşılık gelir. İnternet üzerinde konuşulan ve birçok kişinin anlamını bilmediği FPS’in düşük olmasının mı yoksa yüksek olmasının mı daha iyi olduğu sorusularını görmekteyiz.

Sahip olduğunuz FPS, oynamakta olduğunuz bir oyunda ne kadar yüksek olursa, o oyunu o kadar çok iyi oynayabilirsiniz. FPS değeri düşük ise oynadığınız oyun donmaya ve kasmaya başlayacaktır. Bununla birlikte sahip olduğunuz bilgisayar sisteminizin kaldırmadığı durumlarda da oyunu açma ihtimaliniz sıfırdır.

League of Legends FPS ve Kasma Sorunu

Dünya üzerinde en büyük MOBA oyunları arasında yer alan ve en popüler oyunlardan biri olan League of Legends’ta da birçok oyunda olduğu gibi FPS sorunu yaşanır.

League of Legends, yeni nesil bir oyun özelliği taşıdığı için bazı eski bilgisayarlarda donma ve takılma gibi sorunlarla karşılaşılabilmektedir.

Bu yazımızı, League of Legends’da FPS arttırma yöntemlerini anlatacağız. Yöntemlerimizi uygulamanız halinde sahip olduğunuz FPS’in değiştiğini görecek ve daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayacaksınız.

League of Legends FPS Arttırma Yöntemleri

Yazımızda sunacağımız yöntemlerle FPS’inizi yükseltebilirsiniz. Çok büyük bir fark görmeseniz dahii oyun kaliteniz artacak ve donmalar azalacaktır. FPS değerlerinin daha yüksek olmasını istiyorsanız yapmanız gereken şey, bilgisayar bileşenlerinizde değişikliğe gitmeniz olacaktır.

  • Güç Seçenekleri

Bilgisayarınızın var olan güç ayarlarında değişikliğe gitmek, aldığınız FPS’in yükselmesine yardımcı olacaktır. Bilgisayarınızın güç seçeneğini değiştirmek için masaüstüne girerek, sağ üstte yer alan arama kısmına “Güç Seçenekleri” yazın. Ardından, karşınıza gelecek ekranda “Yüksek Performans” ayarını getirin ve sonrasında kaydedin.

  • Arka Planda Çalışan Uygulamalar Varsa Kapatın

Oyun oynarken arka planda açık bıraktığınız herhangi bir uygulama, oynadığınız oyunu olumsuz yönde etkileyecektir. Bunun nedeni, arkada çalışan uygulamanın bir kısmına bilgisayarın gücünün gitmesinden dolayı oyuna daha az güç gider ve bu da oyunda kasmalara ve donmalara yol açar.

Arka planda çalışan uygulamaları kapatmak için ilk olarak görev yöneticisine bakmanız gerekiyor. Görev yöneticisinde istemediğiniz ya da zorla çalışan bir uygulama görürseniz, sonlandırmanız faydalı olacaktır. Sonrasında ise Windows başlatma kısmına ya da CMD konsoluna “msconfig” yazarak, karşınıza gelen başlatma seçeneğinde çalışmasının gereksiz olduğunu düşündüğünüz uygulamaların tik işaretlerini kaldırın ve yeniden başlatın.

  • Ekran Kartı Ayarlarında Değişikler Yapın

Ekran kartınızın sürücülerini yüklediğini zaman bir program da yüklenir. Bu program ile ekran kartı ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

Ekran kartı ayarlarınızda değişiklikler yapmak hem ekran kartınızın çalışmasında verimlilik sağlar hem de FPS değerinizin yükselmesine yardımcı olur.

Ekran kartı ayarlarınızı değiştirmek için ekran kartı modelini internet üzerinden araştırmanız yeterli olacaktır.

Belirttiğimiz ayarları uygulamanız halinde FPS değerleriniz eskisine oranla artış gösterecek ve daha akıcı bir oyun deneyimi yaşamanıza olanak sağlayacaktır. Bununla birlikte, oyun içi ayarlarınızı da en düşüğe alarak FPS’inizin yükselmesini sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir