Intel ESL Türkiye Şampiyonası için koronavirüs yasaklaması

Intel ESL Türkiye Şampiyonası için koronavirüs yasaklaması

 Intel ESL Türkiye Şampiyonası için koronavirüs yasaklaması

Geçtiğimiz haftalarda yaz sezonuna giriş yapmış olan Intel ESL Türkiye Şampiyonası için koronavirüs yasaklaması geldi. Geride bırakılan 6. haftanın ardından, 7. haftada ilk 4 takım arasında play-off mücadelesiyle beraber şampiyonluk maçları yapılacak. Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere Intel ESL Türkiye Şampiyonası için koronavirüs yasaklaması konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Intel ESL Türkiye Şampiyonası’nın normal işleyiş düzeninde kış sezonu finalleri seyircisiz şekilde, ESL Türkiye stüdyolarında oynanıyor. Yaz sezonunun finalleri ise seyircilerle canlı olarak oynanıyor. Geçtiğimiz sezonlarda da işleyiş tam olarak böyle olmuştu.

Intel ESL Türkiye Şampiyonası

Koronavirüs salgını nedeniyle alınan önlemler nedeniyle de Intel ESL Türkiye Şampiyonası finalleri ne yazık ki canlı şekilde oynanmayacak. Çünkü finaller Intel ESL Gaming Fest’te oynanacaktı. Koronavirüs olunca da insanların toplu alanlarda olması yasaklandı ve bu yüzden de iptal edilme kararı alındı.

Geçtiğimiz aylarda iptal edilme kararı tam olarak alınmamıştı. Durum kötüye gitmeye ve vaka sayıları artmaya başlayınca organizasyon kesin olarak iptal edildi. Elbette ki turnuvalar oynanmaya devam edilecek. ESL Türkiye stüdyolarında turnuvaların finalleri canlı olarak üç ayrı platformda yayınlanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir