E-Spor takımı kurarken dikkat edilmesi gerekenler

E-Spor takımı kurarken dikkat edilmesi gerekenler

 E-Spor takımı kurarken dikkat edilmesi gerekenler

Online oyunların yaygınlaşmasıyla beraber E-Spor oldukça popüler oldu. Bu popülerlikle birlikte kendini E-Spor dünyasına atmak isteyen oyuncular da takım kurma çabalarına girişmeye başladı. Ancak bu takım kurma girişimleri çoğunlukla başarısız geçiyor. Başarısız geçmesinin de elbette bazı sebepleri var.

Düzgün bir E-Spor takımı kurmak için bazı şeylere dikkat etmek gerekiyor. İşte biz de Oyundayım ekibi olarak bu yazıda sizlere E-Spor takımı kurarken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğiz. Eğer siz de E-Spor takımı kurmakta zorlanıyorsanız, yazının devamını okumanızı tavsiye ederiz..

Herkesin hedefleri yüksek olsun

Hedefler ne kadar yüksekse disiplin, ciddiyet ve azim o kadar yüksek olur. Eğer oyuncuların hedefleri çok yüksek değilse, fazla bir gelişim gösteremezsiniz ve yerinizde sayarsınız. Bu da bir süre sonra takım içi kavgalara neden olur. O yüzden takımınızdaki oyuncuların sizinle aynı hedef doğrultusunda hareket etmesi çok önemli.

Zaten siz takımca belli bir yere kadar gelişim gösterdikten sonra, profesyonel takım olmaya başlayacaksınız. Yani hedeflerin gerçekten yüksek olması lazım ki profesyonel bir takım olabilin. İyisi mi oyunda kendini profesyonel olmaya adayacak oyuncularla oynayın.

Takım içi iletişim iyi olmalı

Oyun esnasında takım oyuncularının birbiriyle gereksiz iletişimden kaçınması gerek. Onun yanı sıra birbirlerinin moralini düşürecek konuşmalar da yapmamaları lazım. Sadece bilgi vermek için ve taktik konuşmak için iletişim kurulmalı.

Takım liderinin de olabildiğince takımı gazlaması ve moral vermesi gerekiyor. Hatta takım lideri dışındaki oyuncular da uygulayabilir bunu. Takımın morali ne kadar yüksek olursa takım içi motivasyon da o kadar yüksek olur. Zaten takım içi motivasyon demek, oyunu her zaman kazanabilmek demek.

Herkes antrenman saatlerine uymalı

Küçük de olsanız, büyük de olsanız her takımın uyguladığı gibi belirli saatlerde antrenman yapmanız gerekiyor. Günün herhangi bir saatini antrenman saati olarak belirleyip, herkesin o saatte antrenmanda olmasını sağlamalısınız. Bu da büyük şekilde disiplin isteyen bir olaydır.

Üstte belirttiğimiz şeylere dikkat ettiyseniz zaten takım oyuncularının hedefleri de yüksektir, disiplinleri de sağlamdır. O yüzden pek bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Sadece herkesin bu işi ciddiye almasına dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir