CS:GO’da profesyonel oyuncu nasıl olunur 2020

CS:GO’da profesyonel oyuncu nasıl olunur 2020

 CS:GO’da profesyonel oyuncu nasıl olunur 2020

Oyundayım ekibi olarak bu yazımızda sizlere CS:GO’da profesyonel oyuncu nasıl olunur 2020 konusundan bahsedeceğiz.

E-Spor günümüzde bu kadar popüler olduğu için, artık herkes bir profesyonel oyuncu olma merakına tutuştu. Ancak profesyonel oyuncu olmak o kadar basit değil. Tıpkı bir profesyonel futbol veya basketbol oyuncusu gibi azim ve çalışma istiyor. Her ne kadar basitmiş gibi görünse bile, saatlerce antrenman yapmanız lazım. CS:GO’da da E-Spor oyuncusu olmak için yapmanız gereken temel detayları bu yazıda vereceğiz. Bu detaylar başlangıç aşaması için çok önemli detaylar. Vereceğimiz bilgileri uyguladıktan sonra, elbette ki iş sizin çabanıza kalacak.

Oyunu tam anlamıyla ezberleyin

cs:go harita

Eğer gerçekten profesyonel oyuncu olmak istiyorsanız, oynayacağınız oyunun her detayını bilmek zorundasınız. Çünkü oyuna yeterince hakim olamazsanız, pek bir başarı sergileyemezsiniz. O yüzden özellikle CS:GO taktikleri, CS:GO aim alma, CS:GO harita taktikleri ve CS:GO pusma yerleri gibi konularda kendinizi geliştirin. Zaten yazının ilerleyen kısımlarında bu konularda detaylı bilgiler vereceğiz.

Crosshair ve sensitivity ayarlarını titizlikle yapın

Çoğu oyuncunun atladığı en önemli noktalarından birisi de CS:GO crosshair ve sensitivity ayarları oluyor. Bu ayarlar önemsiz gibi görünse de oynanışa oldukça etki ediyor. Eğer fare sensitivity(hassasiyet) ayarınız yüksek olursa, nişan alma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sizin için önerebileceğimiz ayarlar, 400 DPİ ve 0.30-0.50 arası sensitivity olacaktır. İlk başta alışması biraz zor olabilir ancak alıştıkça oynayışınızın değiştiğini kendi gözünüzle göreceksiniz.

Crosshair konusunda ise deneme yanılma yolu ile bir ayar yapmanız gerekecektir. Çünkü herkes standart bir crosshair ile oynayamaz. Kimisi büyük crosshair ile daha rahat oynayabilirken, kimisi ise küçük crosshair ile daha rahat oynayabiliyor. Bu konu kişiden kişiye göre değişim gösterdiği için, tek tek deneyip crosshair seçimi yapmanız en sağlıklısı olacaktır. Ayrıca buraya tıklayarak profesyonel oyuncuların crosshair ayarlarını görebilirsiniz.

Düzenli antrenman yapın

CS:GO’da kas hafızası ve reflekslerinizin daha iyi konuma gelmesi için düzenli antrenman yapmanız gerekiyor. Bu antrenmanları da CS:GO için hazırlanmış antrenman haritaları üzerinde yapabilirsiniz. Steam atölyesini açarak CS:GO training map şeklinde aratarak rahatlıkla bir antrenman haritasına ulaşabilirsiniz.

 

 

Toplam 2 Yorum Var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir